sarjli pil ve sarj cihazi

merhabalar. dijital foto makinem icin ''duracell supreme 2650 mah nimh'' sarj edilebilir pil almis bulunmaktayim. simdi bu pilin mah degerinin yuksek olmasi ve nimh tipi bir pil olmasi piyasadaki klasik sarj cihazlarindan farkli bir cihaz kullanmami gerektirir mi? misal olarak gittigidiyor' un bu sektordeki stari olan ''ataba'' marka cihazlar ucuzluklari ile cezbediyor. bunlarin bir dezavantaj teskil etmesi soz konusu mudur? sarjli pil dunyasina yeni merhaba demis birisi olarak bu konudaki her turlu bilgiye ac bir vaziyetteyim. akliniza gelen oneriler olursa, bunlardan da haberdar olmaktan kivanc duyarim.

olmaz ama voltuna bak. gerçi o da problem teşkil etmeyebilir belki ama bazıları 1.2 bazıları da 1.5 volt oluyor. şarj aleti de ona uygun olsun.

  • sanal uyku  (07.03.09 23:58:10)
  • sehrazat  (08.03.09 00:37:57)
evet gerektirir,
her ikisini de şarj eden ya da sadece nimh şarj eden makinalar var, hatta şu an bir tanesi bana bakıyor.

selanik pasajı'ndan yesilkoy elektronik den aldım. hepsi var orada.
  • thefirstfbli  (08.03.09 02:01:18)
cok cok tesekkurler.

  • ak you war  (08.03.09 19:50:51)