hayattan bir anda soğutan durumlar silsilesi

içimde her şeye karşı derin bir isteksizlik var. fena halde tembelim. sevmediğim bir işim var. çalıştığım kurumda dil tazminatı alabilmek için ielts kabul ediliyor,daha doğrusu yeni başladı. ielts e hazırlanmak için yeterli seviyede ingilizcem var ama üşeniyorum. kursa gitsem diyorum ona da üşeniyorum. gitsem de yapamam gibi geliyor. kendime güvenim yok. ben şunun üstesinden gelirim diyemiyorum. bir yandan iş arıyorum ama bulamıyorum, bulamadığım için de bu işten ayrılamıyorum. ve en derin olanı da unutamadığım eski sevgilim. onu unutamadığım için hayatıma yeni birinin girmesi de mümkün görünmüyor. yani şu sonuca varıyorum; ben sevgilim beni bıraktığı için mi kendime olan güvenimi kaybettim? bu tembelliği üzerimden atmak için ne yapmalıyım? odaklanma sorunu da yaşıyorum, başladığım bir kitabı bile bitiremiyorum. bazen yemek yemek bile zor geliyor, lokmalar ağzımda çoğalıyor. hepsini toplarsak sizce sorunum ne? hatun kişiyim bu arada. cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler.

her şeyin üstesinden tek başına gelemezsin, bazen oluyor böyle durumlar, bir süre yardım almayı dene. şimdi burada tembelliği bırak, ortam değiştir, yeni hobiler edin, çevre yap, bak hayat ne güzel falan demenin bir faydası yok, yapabilsen yaparsın zaten bunları. fazla uzatmadan bir psikiyatriste git, bir psikoloğa yönlendirirse ona git, yoksa bu içinden çıkılmaz ruh halinin bağımlısı oluyor insan. kolay gelsin.

  • tiny penny  (30.06.13 15:41:35)
hemen hemen herkes geçiyo böyle durumlardan. işin kötüsü çoğu kişi farketmiyo da. benim durumumun farkına varmam etrafımdakiler sayesinde olmuştu ancak. sen kendi kendine problemi farkederek en büyük adımı atmışsın aslında. ama bunu aşmanın tek -ve en zor- yolu üzerine gitmen. yapmak istemiyorum deyip bırakman yerine kendini yapmaya zorlaman. ders çalışmaya, yemek yemeye, dışarı çıkaya, gezmeye, dolaşmaya. çünkü kendini eve kapatıp insanlardan soyutlamanın sonu yok. gittikçe de daha da bu duruma alışıp kabullendikçe düzeltmek için adım atman daha da zorlaşacak. o yüzden hazır farketmişken düzeltmek için harekete geç. acılar zaten zamanla hafifler. bir anda geçemeyeceğini bil ve acını yaşamaya bak. ama inat et. eline kitap al ieltse çalışmaya uğraş. iki saat ders çalış peşinden en sevdiğin yemeği hazırla veya sipariş edip kendine ziyafet çek. peşinden çık dolaş, alışveriş yap, eve gel güzel bi film izle vs. kimse senin sağlığından önemli değil. sen kendine zarar veriyosun ama karşı taraf hayatını yaşıyo kendine ettiğinle kalıyosun. tek başına bunları yapacak gücün yoksa da bi an önce doktora git ki hayatın düzene girsin. umarım kolayca atlatırsın bu günleri

  • kakamelsokoban  (01.07.13 15:15:41)