tedavi olmalı mıyım?

merhaba,kendimi bildim bileli depresyondayım,melankoliğim ve yalnızım.psikiyatriye gittim majör depresyon tanısı konuldu ve ilaçlı tedavi başladı.ilk 6 ay düzenli kullandım ve pek bir işe yaramadı sonra bıraktım çok alıştım yalnızlığa,kaçtım,saçmasapan yaşadım.hiçbir zaman düzenli bir hayatım olmadı.ortaokuldan itibaren okulla ilişkimi kestim.aşık oldum hala onunla avunurum en azından birisini sevebildim bir zamanlar diye.arkadaşım neredeyse hiç olmadı.hiçbir zaman yavşakça muhabbet etmedim.yalnız kaldığımda şiir,felsefe okudum,düşündüm,düşledim.çalıştığım yerlerde camın ardındaki insanları izledim,duvarın arkasındakileri görmeye,insanların gözlerine bakmaya çalıştım.

şimdi ailem benden askere ya da okula gitmemi,evlenmemi, mutlu olmamı,düzenli bir hayatımın olmasını istiyorlar.bense kendime bir gelecek biçmiyorum o kadar uzun yaşamak istemiyorum o kadar uzun yaşamam,yapamam o kadar korkuyorum ki hiçbir yokmuş gibi yaşamaktan,samimi olamamaktan,bir çocuğumun olup mutlu olamamasından,sadece ay sonu alacağım maaşı düşünmekten,duyarsız olmaktan,yavşak olmaktan,beyazyakalı olmaktan öylesine korkuyorum ki.

sizce ne yapmalıyım?

Sevisince geciyor.

  • atmacaged  (26.06.13 21:43:12)
tedavine devam et.ilaçlarını kendin bırakarak hata yapmışsın.hobi edin.hobilerle uğraşmak seni mutlu eder.sosyalleş bu da çok önemli.

  • rock n roll  (26.06.13 21:43:36)
7 harfli i ile başlıyor.

  • herp  (26.06.13 21:44:18)
dünya'ya senin gibiler de gerekiyor, boş ver herkes gibi olma, devam et böyle. çok canına yettiyse sevebileceğin bir aktivite bul. bisikletle dünya'yı falan dolaş.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (26.06.13 21:44:30)
Sen busun. Toplum gereği insanlar böyle (evlenmiş iş bulmuş vs.) olmuş, normali buymuş gibi geliyor, ama sana göre normal o değil. Bence sen nasıl hissediyorsan, nasıl olman gerektiğini, neler yapman gerektiğini düşünüyorsan, onları ol, onları yap. Birileri sen askere gideceksin, sen evlenmelisin dedi diye bunların olması gerekmiyor, normal olan bunlar değil. İlle de başkalarından, toplum gereği normal görülen insanlardan farklısın diye, tanı konması bana doğru gelmiyor. Ne istiyorsan onu yap.

  • kablelvuku  (26.06.13 21:48:05)
dostum askere sakin gitme bir bilen tavsiyesi. yani senin durumunda birinin kesinlikle uzun durmasi gereken bir yer. hele uzun donem sakin gitme derim. okuyabiliyorsan devam et.

bunun yaninda meditasyon yapmayi dene. varsa kurslari meditasyon kurslarina git. zihnini dinlendir, ozunu kesfet. psikiyatr ile de bagini koparma derim. sonucta seni iyilestirmek icin egitilmis olan o. iyi bir tanesine surekli git.
  • eindaclub  (26.06.13 23:13:40)
eğer keyif alıyorsanız ve imkanınız varsa 2-3 dönüm bir yer alın. Bir earthship inşa edin, sistemle hiçbir bağınız kalmasın. permakültür uygulamalarını öğrenip kendi sebzenini, meyvenizi, balınız, sütünüzü üretin.

Yok bu bana göre değil diyorsanız ucuz yollu dünyayı gezmenin yollarını araştırın.

her ikisini de ölmeden yapmayı düşünüyorum
  • spankenstein  (27.06.13 10:04:29)