kırılan laptop ekranı

merhaba arkadaşlar,

bir kardeşim diğer kardeşimle kavga ederken olan benim laptopun ekranına olmuş malesef. garantisi dolduğu için yetkili servislere yönlendiriyorlar ki dolmasaydı bile garanti kapsamında olmayacaktır haliyle. sonuç olarak iki sorum var sizlere;

öncelikle, bir laptop ekranı ortalama kaç liraya değiştirilir? genel bir fikrim olsun istiyorum kafamda.

ve de güvenilir bir teknik servise yönlendirebilecek arkadaşlar var mıdır aramızda? her türlü tavsiyelerine açığım.

şehir istanbul (anadolu), emektarın markası/modeli de dell studio 1557'dir bu arada.

şimdiden teşekkürler herkese!

benm lenovo vardı dandik. kırdım ekranı 250 ye falan yapılır demişlerdi.

  • kendi ekseni etrafinda donen insan  (25.06.13 11:39:56)
aklıma ilk gelen üç çocuğun zararları oldu. kırılan laptop ekranını bir arkadaşım 500 liraya değiştirdi. asus markaydı.

  • unrest  (25.06.13 11:40:12)
ekran derken cam mı kırık? yoksa monitor komple mi çöktü?

  • nezaretten taharet  (25.06.13 12:01:40)
sağa sola götürmüyosan lcd ekrana bağlayarak kullanabilirsin

  • raskolnikov2  (25.06.13 12:11:43)
@unrest; benim ne suçum var ya, diğer iki çocuk zararlı :) valla keedi'nin dediği gibi servisler 200-300 arası fiyat biçti şu ana kadar, 500 çok uçuk sanki

@nt monitörün iç camı paramparça, görüntü değil de farklı renkte ışıklar var. ama webcam çalışıyo mesela.

@rasko öyle idare ediyorum ama kucağıma bile alamıyorum aleti, sağa sola götürmesem bile tamir ettirmek zorundayım.

Parası neyse veririm sıkıntı değil de hakkaten neyse onu vereyim istiyorum, ne eksik ne fazla. Bazı meslek gruplarına havadan para kaptırmak çok koyuyor insana malesef :)
  • hrskrs  (25.06.13 14:32:52)
modelini n11.com'da falan arattır. kesin çıkar. kendin de takabilirsin. usb gibi girişi zaten.

  • nezaretten taharet  (27.06.13 18:02:01)
Sahibinden.com'a bak daha ucuza bulabilirsin...

  • neronnuri  (27.06.13 18:43:22)