VW Servis-Motor Yağı

geçen hafta vw polo aracımın 15000 bakımını yaptırdım serviste. faturaya baktım motor yağı 120TL yazmışlar oha dedim. kendim götürsem bi dahaki sefere alın bunu koyun desem ne derler?

hangi marka ve kaç numara yağ koymuşlar? götüreceğin servisi arayıp durumu öğren bazı servisler kabul etmiyor diye biliyorum. Kabul edenlerde "yağı araç sahibi getirmiştir" diye ibare koyuyorlar.

  • 1917  (19.06.13 15:03:22)
yazıyordu da kaç numara olduğu unuttum şimdi. fıçı falan diyordu ama herhalde toptan alıyorlar.

  • altikereyedi  (19.06.13 15:13:19)
variller ile toptan alıyorlar. yağ onlara daha ucuza geliyor.
www.turkoilmarket.com bu sitede yağların piyasa fiyatını görebilirsin. bu siteden hiç alışveriş yapmadım ama sitede gördüğün fiyat etiketi ile piyasa arasında çok fazla fark yok.

  • 1917  (19.06.13 15:19:04)
yağın marka ve numarasına göre değişiyor, vw servisleri ne kullanıyor bilemiyorum da yağı serviste değiştirmiyorum ben, neticede yapılan işlem aynı. hem de istediğiniz markayı seçme gibi bir ihtimal vermiyor. işçiliği de ekleyince dışarıdan aldığınız ile arada 15-20 lira fark olabiliyor serviste, normal fiyat almışlar yani. tek handikapı istediğiniz marka yağ kullanmamaları.

  • ohtararan  (19.06.13 15:32:33 ~ 15:35:49)