iühf zor mu bana mı oyle geliyor diğer hukuk fakültesi öğrencileride baksın

Şimdi 3.sınıfta okuyorum.Derslerimiz yıllık ve ben son nisan ayndan beri sınavlara çalıstım ama nedense 3.sınıf ve 2 nin ana dersleri idare borçlar ve ceza genel hiç birinden geçemedim.Baraj puanımız 50 ve ben hep 20 ile 40 arası notlar aldıım .Çalıştığm halde geçemedim.Sınavlara kanunsuz giriyoruz .Okulda benim durumumda olan ciddi sayıda bir kitlede var diye duydum ama emin değilim.Bu okul neden bu kadar zorluyor ?Diğer üniversitelerde sınavlara kanunla giriliyormuş doğru mudur ?Ben 3.sınıftaym ve bütlerden bir kaç ders geçemessem sınıf tekrarı yapıcam sene basından beri ders çalışmadığm ve derslere pek gitmedğim için mi kaldım acaba anlamadım ,ama hukuk fakültelerinde çoğu öğrenci boyle ....

Hatta içimi feci bir korku sardı acaba mezun olamıcam mı diye ? 29 yasına kadar mezun olamassam askere mi çağırırlar şu an 23 yasındayım ve 3.sınıfım normalde mezun olmam lazım seneye ama çok zorlanuyorum ..Çalıştğm halde düsük not almak reva mı ?Sanırım sene basından beri ineklik yapmamızı bekliyorlar üniversitede bunu nasıl yaparım ben ...Diğer iühf okuyanları mezun olanları sizde zorlandınz mı ?

marmara'da 3. sınıf öğrencisiyim ben de. kanunla hiç sınava girmişliğimiz yok, bi tek geçen sene deniz hukukuyla uluslararası hukuk mevzuatla girmeye izin vermişti o kadar.

ve evet, bu kadar zorluyorlar. bu sene ticaret hukukundan 60 kişi geçebildi bizde mesela, 10'dan yukarı not alan yüksek almış sayılıyor o derece. bi arkadaş 4 kişi puanlarımızı topladık 16 etti diye tweet atmış dün. genel olarak diğer derslerde de 30-40 normal bi puandır 60-70 alınca baya yüksek almış sayılırsın. istisnalar da var ama en az 3 kredili bi dersten 70'in üstünde alan toplasan en fazla 30 kişidir heralde.
  • oceanborn  (15.06.13 21:40:15)