Lys girerken kimlik kontrolü

Merhaba, başımda büyük bir bela var. Malum yarın LYS 1 matematik sınavı var. Benim kimliğimde fotoğraf kaymış durumda bu çok fazla bir sorun çıkartır mı?

Ayrıca şöyle bir durum var ki geçen sene kimliği yeniledikten 1 hafta sonra kaybetmiştim ve hemen yenisini çıkarttım. Bu anlattığım durum yenisi için geçerli. Eski kimlik sapa sağlam bir şekilde buldum. Direk eski kimlik ile gitsem kapıda polis kimliğin eski ya da yeni olduğunu anlayabilir mi?

Şöyle bir durum daha var ki süresi geçmiş pasaportum var. Kapıda polis pasaportun süresini kontrol eder mi?

Şuan acayip tırsmış durumdayım. Biri yardım etsin.. Ayrıca benim durumumda olsaydınız napardınız?

kimlikte fotoğraf ne kadar kaymış, nihayetinde üstünde pvc kaplama var? yanında soğuk damga var?

  • herp  (15.06.13 15:17:44)
ilk önce bir sakin ol. kimliğin yeni ve ya eski olmasına o kadar da dikkat etmiyorlar.

  • dalessandro  (15.06.13 15:17:59)
@herp fotoğraf içinde bulunması gereken kare kısımdan çarpaz bir hal almış. Soğuk damgası elbette var.

@dalessandro nasıl sakin olabilirim o kadar çalışmışım bu yüzden sınava giremezsem deli olurum. Ayrıca ygs girerken kimliğe bakmamışlardı bile ama işte bir gıcık çıkarsa yandık.

Bir de tam olarak demek istediğim eski kimlik ile gitsem bu kimlikten sonra bir kimlik daha verilmiş bu geçersiz deme ihtimalleri var mı? Yani bunu anlama durumları var mı?
  • Salieeh  (15.06.13 15:21:34 ~ 15:26:06)
sakin ol please.. kötü bir şey olmayacak muhtemelen.. resim kaymış diye sınava alınmamak mı olurmuş?

  • ruh i tibbiye  (15.06.13 15:30:41)
ben şuan direk eski kimlik ile gitmeyi düşünüyorum. Buna yorumunuz ne?

  • Salieeh  (15.06.13 15:33:09)
Eski kimlikle gir bir şey olmaz.

  • nickini vermek istemeyen uye  (15.06.13 15:43:15)
@sour kaybettim diye gidip yeniletmiş eskisini bulmuş sonra. nüfus müdürlüğünün eskisini alamayacağı bi durum yani.

kimse fark etmez sonuçta resmi bi işlem yaptırmicaksın bakıp bırakıcaklar kimliği sen misin diye. ama pasaport varsa onunla gidip işini garantiye alabilirsin yine de
  • gupon  (15.06.13 16:09:42)