RTE "tamam gezi parkini ve AKM'yi ellemiyoruz" dese nolur?

Ama baska bir sey yapmayacak, kimse istifa etmeyecek.

Insanlar evlerine doner mi? Yoksa zorlamaya mi calisirlar?

Acaba RTE'nin agac da agac diye diretmesi bu yuzden mi? Sonra yarin tamam siz kazandiniz dedigi zaman ortada direniscilerin direnmesi gereken bir sey kalmamis gibi bir hava olacak. Insanlar "ee tamam da polisin kotu muamelesi, ozgurluklerimiz ne olacak?" diyebilecek mi?

bana kalırsa zaten şu an direniş gezi parkı için değil. ben desteğe gittiğimde gezi için değil, özgürlük ve polis şiddeti nedeniyle gittim.. bunu diyecek kesim vardı bir ara gezide ama kalan son profilden ben hoşnut değilim pek açıkçası..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (07.06.13 17:00:08)
direnis hic bir zaman gezi parki icin degildi ki, onun farkindayim..

yakmadiklari orman, kesmedikleri agac kalmadi; kimse agzini acmadi yahu. Taksimdeki kucucuk parki mi sallayacak bu millet. Gezi parki bir sembol sadece artik. Ama RTE ve medya onu bir sembol degilmis de gercek amacmis gibi lanse etmeye calisiyor.
  • natnan  (07.06.13 17:04:47)
bunu nasıl söylediğine de bağlı tabi... gönül alması lazım. o özür o ağızdan çıkacak... öyle yardımcım özür diledi demekle falan olmaz.

ilk açıklamasında böyle bi şey deseydi buraya kadar uzamazdı olaylar mesela ama şu saatten sonra direniş durulsa bile yarın en ufak bir "saçmalık"ta yine ayaklanılır. hiçbir şeyin farkında değillerse bile bunun farkındadırlar en azından.
  • neyleyim  (07.06.13 17:09:31)
evet bunu yapmaya çalışıyorlar da gerçek amaç o değil.. o yüzden de gerçek amaca ulaşılana kadar devam edilmeli.. amaçların yazılı olduğu bildirgeler dağıtılıyor her gün gezide taksimde orda yazılı olanlar olmalı.. olmadan da boşaltılmamalı... ha polis istese şu an boşaltır helikopterle müdahale edip.. nedir bu tayyip in hem geri adım atmayıp hem de beklemesi ben onu anlamadım açıkçası

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (07.06.13 17:10:58)
neyse ki böyle bir şeyi asla söylemeyecek... kendi ağzından duymayacağız yani. bu kesin.

  • neyleyim  (07.06.13 17:11:10)