özelleştirme

özelleştirmeyi savunan var mı? varsa şu sorumu cevaplasın: 10milyon kişinin bile alakası olmayan bu olaylarda şirketler kendi siyasi tarafına göre haberleşmemizi gasp edebiliyor peki yarın öbür gün 80 milyon kişiyi doğrudan ilgilendiren bir savaş çıktı ve savaştığımız ülke de bu tt gibi şirketlerin sahiplerinin ülkesi. "sen ver bakam şu telefon kablolarımızı da biz haberleşe haberleşe sizi bi yenem" mi diyecektik?

özelleştirme stratejik işlerde hiçbir zaman kabul edilemez.

maden & petrol arama-çıkarma, haberleşme gibi.

Fakat dün TPAO'nın (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) özelleştirilme yolu açıldı.
  • i am so so serious  (01.06.13 17:43:34)
e zaten tüm haberleşme araçlarımız el alemin elinde değil mi nice zamandır? hem de yok pahasına çeyrek yıllık gelirine satılmadı mı? peki isyan etmek için gezi parkını mı bekledi millet?

  • tetebangura  (01.06.13 17:46:24)
i am so serious +1

  • march or die  (01.06.13 18:02:30)
özelleştirmeyi savunuyorum. soruna cevap veriyorum.
evet bahsettiğin gibi bir durum olursa özel şirketlerin böyle bir gücü olacak haklısın. ama özelleştirme olmasa, bu sefer o şirketleri yöneten devlet yetkilileri aynı yetkilere sahip olacak. yani değişecek birşey olmayacak.
zaten şu an eğer bir kısıtlama varsa bu özel şirket yöneticilerinden değil, devlet yöneticilerinin özel şirketlere baskısından oluyor. özelleşme olmasa devlet doğrudan müdahale edecek.

bilmem anlatabildimmi? anlatamadıysam da polemik kabul etmiyorum zaten.
  • dafuq  (01.06.13 19:36:14)
sordun efendi efendi cevap verdim. özel mesajla küfür etmene gerek yoktu arkadaşım.

  • dafuq  (01.06.13 22:44:48)
her zaman.

  • tetebangura  (01.06.13 22:50:26)
liseli seni :)
bana kıçında don yok diyosun, babanın şirketleri ile hava atıp solculuk taslıyorsun.
ben kendim para kazandım malım mülküm var. senin gibi liselilerle uğraşamam.
sen anca yukardaki yumruk sağ mı sol mu onu düşün kuşbeyinli
  • dafuq  (01.06.13 22:53:53)
büyük ihtimalle yaşım senden büyüktür. babamla alakası yok asıl anam zengin ayrıca kendi şirketim de var. hadi şimdi siktirgit

  • tetebangura  (01.06.13 23:12:02)
ananın şirketinden banane? senin şirketinden banane?
soru sordun cevap verdik malmısın?
özelleştirmeyi savunuyorum. cevabım zoruna gidecekse sormıcaksın.
yaşın tabiki benden küçük. hele bi 25ini geç adam ol ondan sonra gel.
  • dafuq  (02.06.13 00:30:28)
sen önce kullanamayacağın organlardan bahsetmemeyi öğren beyin özürlü kocaman sağ eli sol sanıyorsun. neyse tamam çok acayip çok büyük haklısın müthiş mükemmelsin yaşın gibi kendin de çok büyük adam.

  • tetebangura  (02.06.13 00:41:56)
lan gerizekalı hala sağ elmi sol elmi onun derdindesin? hangi el oldugunun ne önemi var? laf anlatmaya çalıstıgım adamın derdine bak ya. senin en büyük derdin bu işte zengin solcu seni.

  • dafuq  (02.06.13 00:51:40)