Yere Dusmus Pizza veya herhangi bir yiyecek

Yere dusmus pizzayi yer miydiniz? Bircok kisinin gectigi bir yere pizza dusurdum, icim parcalandi, rezil de oldum zaten, ac da kaldim off. Yesem mi yemesem mi diye arada kaldim, ama riske girmek istemiyorum. Yere dusurdugunuz birseyi yediniz mi hic?

(bkz: bes saniye kurali)
evet yedim.

  • s man chen  (25.02.09 18:44:57)
benim icin gecerli degil o zaman 5 saniye kurali. cunku bircok kisinin gectigi bir yere dustu. bir de pizza genis alanli, her tarafi yere degdi :(

  • ermanen  (25.02.09 18:46:44)
pizzanın yerde yuvarlanmadığını düşünerek söylüyorum.
olsa olsa altı ya da üstü yere değmiştir. orada midenin kaldırdığı oranda bir kalınlığı cerrahi bir operasyon ile alır atarsın.
mangalda pişerken kömürün üstüne düşen etlere öyle yaparım mesela.
  • s man chen  (25.02.09 18:52:21)
@s man chen

keske komure duseydi, komure dusse sukrederdim yahu. ama sorum gecerli hala, yediginiz ne oldu boyle, belki rahatlarim...
  • ermanen  (25.02.09 19:01:17)
ya düşününce kendi adıma bir örnek gelmedi ama ortaokuldayken sınıfınızda bir çocuk vardı, unutamam; yere ne düşse yerdi, millet evden yemek getirirdi, yerken sosis yere düştümü alır yerdi, biskrem mi düştü hooop ağzına atardı. bir süre sonra millet eğlencesine yere yiyecekler atmaya başladı bu habire götürüyordu. garipti ama gerçekti, vardı böyle biri, ölmedi. hatta istiklal marşını çok iyi okuduğu için hoca tebrik etmişti -bunun konuyla hiç bir ilgisi yok evet-

  • s man chen  (25.02.09 19:07:05)
kalabalık bir ortamda yere ters olarak düşen pizzayı alıp yiyemezdim ben de, utanırdım. ama evde olsa yerim tabi.
kalabalaık ortamda yere düz düşse yani, kaşarı zemine dokunmasa alıp yerdim hiç gocunmazdım.

  • zubundy  (25.02.09 20:38:03)
2-3 gün aç kalsan, elinde o pizzadan başka yiyecek bir şey olmasa yer misin yemez misin? ben olsam yerim.

  • ravioli  (25.02.09 20:54:49)
Baya bir mikrop olacaktır ama öldürmez merak etmeyin. mideniz kaldırıyorsa yersiniz yoksa yemezsiniz. ben ne risk alacağım diyip yemeyenlerdenim.

  • ozdek  (25.02.09 20:57:22)
az önce odada turşu yere düştü gittim yıkadım yedim. pizzayı yıkarım diyorsan ye afiyet olsun. dışarıda olsa yer miyim, yemem. ha bu arada sen pizzayı götürmüşsündür herhalde.

  • abtash  (25.02.09 21:04:28)
halının üstüne düşerse yenmez..

normal zemine düşerse muhtemelen yenir, hele öğrenci evi vs ise kesin yenir, hatta kalabalık bir ortamda "sen yemezsin onu temiz çocuksun bana ver bana veeerr" gözlerle bakan arkadaşlara rastlayabilirsiniz..
  • p shadow  (25.02.09 23:11:08)
düştüğü zeminde ne kadar mikrop varsa, ister orada 1 saat dursun, istersen 0.1 saniye dursun, mikropları homojen olarak paylaşır. bilgi olsun.

  • andy kaufman 2  (26.02.09 02:06:16)