Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmesi gerekmez mi?

Şu an olay yerinden bildiriyorum ve diyebilirimki iktidar halkını katlediyor, plastik mermiler ve gaz bombaları ile
Arkadaşlar sırada ne var gaz odaları mı?

henüz gerçek mermi kullanılmaya başlanmadı. ayrıca halkda da ateşli silahlanma söz konusu değil.

  • narcissa black  (01.06.13 15:20:27)
ortada orantisiz guc kullanimi var evet. Fakat ortada katliam yok.

  • Notts  (01.06.13 15:23:19)
Olay yerinin heyecenı böyle düşündürüyor olsa gerek, yoksa dışarda hayat gayet normal.

  • efsane  (01.06.13 15:24:26)
efsane, sizin haklarınız için de buradayız üzülme

  • i am so so serious  (01.06.13 15:30:41)
olayları sıradanlaştırma timi toplanmış...

he he 10 bin adam. köprüde tek bi boşluk bırakmayan da 10 bin kişi dimi; ki İstanbul'daki bütün eylemciler de değildi o an o köprüde yürüyenler. ne komiksiniz. başınıza gelmeden hiçbi şeyi anlamayacaksınız. bu olanlara, iki gündür orada burada gördüğümüz nefes alamayıp can çekişen, yaralanan, kafatası çatlayan, beyin travması geçiren ve hatta öldüğü iddia edilen insanlar sadece 'orantısız şiddet'e maruz kaldı dimi olay bu kadar basit?

birsürü şehirde toplanan tonla adam, İstanbul da dahil 10 bin kişicik sadece değil mi? ne kadar komik...
dışarda hayat gayet normal falan değil, herkesin aklı gözü alanlarda. orda olmak veya ordaymışçasına davranmak mı gerek illa? ben belim sakat olduğu için evdeyim, sevgilim işte. ama o çalışmasa ben sakat olmasam alana gidicem; şu an evde olduğum için 'gayet normal' kafada mıyım ben? etkilenmiyo muyum, gitmek istemiyo muyum, düşünmüyo muyum?

yıllardır şu olaylara girip tüm bu olanları yaşayanları hep 'marjinal' diye yaftaladınız, 'oh iyi oluyo' dediniz sonra apolitik eylemlerde polisten aynı şiddeti görünce hep ağlaştınız ya. hepiniz aynısınız, anca gereksiz eylemlerinizde şiddet görünce 'ayy ühhü gözüm, pis kaka polis' diyosunuz. evinizde tuzu kuru, beyni alınmış şekilde takip ettiğiniz için bunlar oluyo. polis kardeş.. hükumet süper. devam edin böyle yaşamaya bakalım nereye kadar gidicek.

cevap: bu konulara hakim değilim ama muhtemelen direk hükümet yetkilerinin, başbakanın falan bi şeyler yapması değil de daha hükümet dışı mercilerin -asker veya bunlara kim karar veriyosa- bi şeyler yapması gerekiyo. yani gereklilik olarak bakarsak, hayır gerekmez.
  • gupon  (01.06.13 15:38:05)
Yazdığıma neden tepki gösterdiğinizi anlamadım, istifa etmesi gerekmezmi sorusuna cevap verdim sadece.

  • efsane  (01.06.13 15:49:49)
resmi olarak teyit edilmis bir olu bile yok. ne katliami? katliam gormemissin. herseyi abartmayin.

istifa etmesi gerekmez mi? japonyada olsa evet. ama biz turkiyede ne olaylar gorduk de kimse istifa etmedi.
  • crucio  (01.06.13 16:11:00 ~ 16:12:18)
yav adam çıktı açıklama yaptı. şaka gibi. sanki 1-2 kişi kavga etmiş de ondan bahsediyor gibi rahat. hatta o kadar rahat ki yok artık denilesi...

  • pek vokal  (01.06.13 16:12:03)
@crucio doğru düzgün haberi yapılmayan olaylardan resmi ölü haberi mi bekliyosun? ne kadar iyi niyetlisin...

reyhanlı için de 51 ölü diye bas bas bağırırlarken -'resmi ilan' yani- biz her yerde gerçek ölü sayısı 117, bizi kandırıyolar diyoduk.

işinize geldiği gibi mi inanacaksınız duyurulan 'resmi' ölü sayılarına?
  • gupon  (01.06.13 16:14:53)
ARKADAŞLAR DÜN YANIMDA BAKIN SADECE BENİM YANIMDA 3 KİŞİ ÖLDÜ. OLAY YERİNDE 3 KİŞİ ÖLDÜ SİZ NEYDEN BAHSEDİYOSUNUZ

  • i am so so serious  (01.06.13 16:31:35)
@gupon herhangi bir olu fotografi gordun mu? toma ezdi denilen fotograf 2010 yilinda yurtdisindan cekilmis bir fotograf cikti. bir tane turist oldu dediler. fas asilli turk vatandas cikti(uyrugu, milliyeti farketmez gerci). olmedigi tedavi altinda oldugu ortaya cikti. bebek oldu dediler, ne fotograf var ne ailesinden bir ses. devletten bir aciklama beklemiyorum tabiki. ama olum haberlerini dogrulayacak herhangi bir fotograf yok. kimsenin mi fotograf cekmek aklina gelmedi. olay aninda 3g yoktu vs ok. eve gidince de mi paylasmiyorlar

  • crucio  (01.06.13 18:13:05)
@crucio kadının turist olmadığı ölmediği anlamına gelmez. Ben dün ''iki gün uyutulacak'' açıklaması dışında kadınla ilgili başka haber göremedim? O ciddiyette durumda olan birinin sadece dün öğlen saatlerinde haberinin yapılmış olması? Bi daha hiç ses seda çıkmaması? Kadının sedyesi, yerler bile kan revan içinde... Panzerle ezilip öldü denen kişi zaten kadındı ve ismi Aylin diye söylenip durmuşken, sırtı ezilmiş bir erkek fotoğrafını o zannetmek kusura bakmayın ama sizin zihninize ve zekanıza kalmış. Bebekle ilgili bi olay duymadım ben şahsen. Ben sorgulamadan atlamıyorum haberlere araştırıyorum önce, kerem can diye biri ölmüş dediklerinde de öyle yaptım. Olaylarla ilgisi yokmuş, tutup bununla ilgili bi yorum yapmıyorum. Ama bu derece büyümüş olaylarla ölen olmaması bence mucize. Ki basında en görünür olmuş o kadınla ilgili yeni bi haber hiç yapılmadı... Biraz sorgulamak lazım sanırım.

Kaldı ki ölen olması da gerekmiyo birsürü insan beyin travması geçirdi ve ambulanslar yaralılara yardım etmedi. En küçük bi yara almaları bile yeter ordaki herhangi bi insanın, devlet eliyle yara alıyo çünkü?

Son olarak; Reyhanlı'yla ilgili de elimizde 51 değil 117 ölü var dicek bi kanıtımız fotoğrafımız yoktu ama o zaman devletin bizi kandırdığını düşünerek söylenenlere kanmadık. Şu durumda ölen varsa devletin bunu bizimle paylaşacağını düşünmek -size hakaret olarak söylemiyorum kesinlikle ama- aptallık olur.
  • gupon  (01.06.13 19:53:22)
sadece beğendiğin yorumları tikleyip diğerlerini tiklemezsen senin de demokrasi anlayışının hitlerden pek farklı olmadığını gösteriyor.

  • essoist  (01.06.13 23:43:17)