Sosyal medya fenomeni olmak

Nasıl oluyor da yüzbinlerce twitterda takipçi kazanıyorlar ,nasıl oluyorda yüzbinlerce beğeni..Bunların hileli yontemi olanlar sosyal pazarlama işinde işe yarıyor mu ? organik nasl yapılır ?

Siksok tespitler, laflar yazıyorlar. Kezbanlara laf söylüyorlar güya ama tespitleri aslında aynı o kafada. Öyle öyle yayılıyorlar. En basiti 3-5 tane burç adı yazıp sonra "şunu bunu yapan burçlar" diye ekliyorsun, 32098439 tane takipçin oluyor. Takip ettikleri yetmiyormuş gibi retweet ediyorlar bunları.

  • thor odinsson  (27.05.13 01:19:27)
parayla alanlarda var

  • evil genius  (27.05.13 01:22:22)
Ortalamaya hitap etmen lazım. Bir de sürekli herkese hitap etmen lazım, kişisel bir şey yazarsan kimseyi ilgilendirmez, unfollow ediyollağ hemeğn

  • roket adam  (27.05.13 01:24:15)
Şu entride yazılanları yapıyolar

antik.eksisozluk.com
  • bonzo  (27.05.13 01:25:25)
anonim olmak da işin başka bi boyutu. ya tipin olup karı-kız hakkında konuşacaksın ya da kimliğini gizleyip güncel durumlar ve ilişkiler üzerine tespit çakacaksın. menşınları düzenli sileceksin. fenomen bi tanıdığın olursa daha da kolaylaşıyor tabi.

ama bu fenomen olayının da boku çıktı yemin ederim.
"şunu şunu yapanlar FAV" yazan birini görünce takipten çıkarasım geliyor.
  • aydogank  (27.05.13 01:27:40)
parayı basıp 1 gecede fenomen olurum.. çoğu şişirme profil...

şuan sosyal medyada tavan yapmış "tüm firmalar" hileli sayfalarıyla kitlelere hitap ediyorlar zaten. bir galatasaraylı olarak konuşmak gerekirse en göze çarpanı galatasaray resmi facebook ve twitter sayfası mesela. hatta o kadar ki aynı sayfada fenerbahçe - galatasaray çatışması çıkıyor. yahu fenerbahçe taraftarı neden galatasaray sayfasını beğensin. aynı sayfada beşiktaş, trabzonspor taraftarları falanda var. işler bu noktaya geldi...

topluluk düzeyinde siteleri yönettiğim için organik 4500+ üyeli sayfalarım var. yok ben şahıs olarak takılacağım diyorsan bir kurumu temsil etmiyorsan bu rakamlara ulaşman zor.

bizim ülke troll paylaşım, yarışma & çekiliş, görsel içerik, bilmece & bulmaca tarzı olayları sever. kemal kkşioğlu ve paylaşımları, bobiler.örg vs. örnektir mesela. Ama ünlü değilsen şahıs sayfalarına üye çekmen yeniden söylüyorum zor. dünyayı etkileyen biri olursan söz sayfanı beğenirim...

şu sıralarda organik üye sahibi ve sürekli üye arttıran favori profilim şu;

twitter.com

edit: buraya yazmadan oda_parfumu takipçi sayısı 10.314 idi ve uzun süredir sabit sayıdaydı. bu duyuruyu 124 kişi görüntülemiş. şuan o profilin takipçi sayısı 3 kişinin dikkatini çekti ve takipçi sayısı 10.317 oldu. olay budur işte ve paylaştığım profil ciddi anlamda komik, takip edilesi ve troll paylaşımcı...
  • synche  (27.05.13 01:44:52 ~ 02:14:31)