S3'ün donma sorunu

merhaba, yaklaşık bir yıldır kullandığım samsung galaxy s3 son bir haftadır günde ortalama 30 kez falan takılıyor; ancak resetleyerek telefonu aktifleştirebiliyorum, ayrıca genel olarak arayanlar da bana ulaşamadıklarını söylüyorlar.

telefonda binlerce fotoğraf ve epey uygulama yüklü, hadi uygulamalar neyse de fotoğraflar ve rehberimdeki numaralar vs gider diye fabrika ayarlarına geri döndürmüyorum

birkaç forumda baktım, garip gurip şeyler yazmışlar anlamadım.

neyse;

bu hususta ne yapabilirim, benzer sorunlar yaşayanlar var mı?

Sorunun nedenini çözümünü bilmiyorum da o dediklernin hepsini birden yedekleyebileceğin uygulamalar var. Hatta telefonu rootlarsan uygulamaların, oyunların save dosyaları falan da yedeklenebilir.

  • inugard  (26.05.13 11:57:39)
mesela iyilerinden böyle bir uygulama söyleyebilir misiniz?

  • jusiyans  (26.05.13 12:01:08)
Titanium Backup var en son kullandığım ama hiç geri yükleme yapmadım. Yine de en iyisi diye bahsedilen budur. GoBackup var rehberi bununla yedekliyordum önceden, iyidir o yönden.

  • inugard  (26.05.13 12:04:46)
titanium backup yedeklemede en iyisi
rehberinizi de google ile senkronize ederseniz kaybetmezsiniz.
rootlu telefonuma defalarca format atıp custom romlar deniyorum ve üstte de dendiği gibi programların ayarlarını dahi kaybetmiyorum.
  • sheeper  (26.05.13 12:04:58)
açıkçası teknoloji özürlüsü değilimdir lakin şu root olayını hiç bilmiyorum. yani büyük olasılıkla telefonum rootlu falan değil. bu minvalde düşünecek olursak Titanium Backup daha sonraki süreçte işlevsel olabilecek midir?

  • jusiyans  (26.05.13 12:11:35)
ben de değilim ama rootla ilgili çok kaynaktan kafam karışmıştı, geçen gün eroot diye bi exeyle tek tıka indirmişler olayı. S3 yok bende ama çoğu telefona tek tıkla root açılmaya başlanmış sanırım. önemli olan android sürümü, ona göre root yöntemi araman lazım. Aslında onu yapamazsan ayrıca sor duyuruya :P

  • inugard  (26.05.13 12:35:31)