Kalp krizi mi geçirdim acaba??

PC başında oturuyordum bir anda koltuktan kalktım gözlerim karardı ( bu hep olurdu herkese olur) sonra kalp atışım bir anlık durdu sonra saniyede bir kez atmaya başladı kulaklarım duymamaya başladı, kalp atışımı kulağımdan attığını hissettim. İki kolum da hissizleşti. Etki yavaş yavaş geçerken kollarımda karıncalanma oldu. Sonra da geçti. Panik atak mı ufak bir kalp krizi mi çözemedim. Pazartesi doktora gideceğim ama size de sormak istedim.

Not: bugün tüm gün evdeydim. Çay, kahve, kola, sigara hep oturduğum yerden içtim...

babam böyle kalp spazmı geçirdi.
sen hemen acile gitseydin.
yarın kendini çok yorma pazartesi sabah hemen hastane.
  • cecilia  (25.05.13 21:31:56 ~ 21:32:08)
bence çok ani bir tansiyon düşüşü yaşamışsın, ya da pıhtı benzeri birşey olabilir. Yarını bekleme, üşenmeyip bi acile gitmeni tavsiye ederim.

  • Gkcn  (25.05.13 21:34:14)
bence acile git

  • el desaparecido  (25.05.13 21:34:28)
Panik atak nöbeti geçirmişsin.
Aynı semptomlarla benim de başıma gelmişti zamanında.

  • ikiayakli  (25.05.13 21:42:00)
@freekara :) Haklısın biraz garip söyledim. Durdu derken takk diye atıyor yaklaşık 1,5 saniye sonra bir daha atıyor. o 1,5 saniyelik duruşları kast ettim. Pazartesi işe gitmeyip hastaneye gideceğim.Sigarayı da bırakmak lazım artık...

  • kemirik  (25.05.13 21:44:10)
panik atak +1

sen yine de git doktora, ama diceği şeyi söliyim ben sana:
psikolojik
  • miki toys  (25.05.13 21:46:38)
senkop da olabilir

  • fusion2dx  (25.05.13 22:25:06)
ekstrasistol deniyor sanırım. stres, kafein, nikotin tetikliyor.

  • pinking of you  (26.05.13 00:05:11)
Doktora gitmeyi ihmal etme, ictiklerin haricinde tüm gün oturmak da vücudu kötü etkiler, üstüne, kafein, sigara. Doktora git, şakaya gelmez böyle şeyler.

  • gioberg  (26.05.13 00:48:19)