1 buçuk yaşında köpek

1 buçuk yaşında bir köpeğimiz var; cocker - terrier kırması. şartlar gereği 25 günlükken sahiplenmek durumunda kaldık bu nedenle annesinden hiçbir şey öğrenemedi. veteriner yaşamayacağını söylese de canım gibi baktım yaşattım. yalnız tek bir problem var. dediğim gibi 25 günlükten beri benim yanımda olduğu için kendisinin köpek olduğunun farkında değil. küçükken çevremizde hiç köpek yoktu bir de veteriner 5 aylık olana kadar hiçbir köpeğe yaklaştırmayın dediği için sokak köpeklerine bile yaklaştırmadık. daha sonraları zaman zaman denesek de artık köpeklerle hiçbir ilişki kurmuyor. uzak mesafeden bile görse direk havlıyor. bacanağımın da köpekleri var onların yanına yaklaştırmayı denedik yine kar etmedi. bu korkusunu yenmenin bir yolu var mıdır? normal köpekler gibi onun da arkadaşları olmasını çok istiyoruz. en ufak bir yardım bile bizim için çok değerli.

köpeğin uzun süre başka köpeklerle temas kurmadığı için asosyal olarak büyümüş. arkadaşımın köpeği de bu şekilde. hiç bir çözümü yok alışmıyor. sen onu uzun süre yalnız bırakma hiçbir zaman. hayata küser evlerden ırak.

  • durbikonusucaz  (25.05.13 22:01:20)
işin ilginç yanı da asosyallikten bir o kadar uzak ama sadece tanıdığı bildiği insanlara karşı. evimize sık sık gelen 15-20 civarı insanı tanıyıp bildiği için onlara karşı inanılmaz sevecen acayip de tatlı bir köpek ama bir şekilde diğer hayvanlarla iletişim kurması lazım.

  • keymark9  (25.05.13 22:06:58)
erkek dişi ayrımı yapmıyor :) yavrulardan bile korkuyor ki bu çok ilginç zaten.

  • keymark9  (25.05.13 22:14:00)
Bizde de aynı sorun vardı, belki hala var :) Aşmak kolay değil malesef, ama biz bir arkadaş bulduk çok uysal bir köpek zaman zaman akşam beraber gezilere çıkıyoruz yavaş yavaş köpek oluyor sanırım:) Belki siz de uysal bir arkadaş bulabilirsiniz köpeğinize

  • Hawkins  (30.05.13 00:08:04)