Alkol Satış Yasağındaki Sınırlamayı...

Neden destekliyorsunuz?Neden desteklemiyorsunuz?

Nedenleriyle birlikte bir kaç cevap alırsam çok güzel olacak.

Şimdiden teşekkürler!

destekliyorum çünkü tekel bayiisinde çalışan insanların da bir hayatı var. o adamlar sabah 9 gece 1 çalışmak zorunda olmamalı.

desteklemiyorum çünkü gelmişim belli bir yaşa, canım sıkılmış, bir anda mutluluk gelmiş, sevgilime sürpriz hazırlayacağım, arkadaşlar evime gelmiş oturup bir iki bir şey içip muhabbet edeceğiz.. o da ne? "çocuklar" bahane edilip satışı "yasaklanmış". saçmalığa bakar mısınız?
  • herospower  (25.05.13 01:18:54)
desteklemiyorum. çünkü sarhoş insanların yol açtığı kötü olayları önlemeyecek. içecek olan yine içecek, gerekirse 10a 5kala evden en yakın tekele koşacak; olmadı kalkıp bara, meyhaneye vs gidecek. gitmişken daha çok içecek. böylece devlete daha çok vergi gidecek ve küçük esnaf yine kaybedecek.

  • bxgx  (25.05.13 01:21:19)
@hero tekel bayisi canı isterse açmaz. öyle bir mecburiyet yok.

  • nedensizce  (25.05.13 01:23:11)
Desteklemiyorum. İnsanların haklarına bir kısıtlamadır bu en bariz haliyle. Buna ek olarak memleketi parmaklarında oynatıyorlar kukla gibi, keyiflerince bir orasından bir burasından yontuyorlar.

Ayrıca gece içilecekse, içkiler erkenden eve zulalanabilir. Götü başı dağıtacak olanlar yine dağıtabilir. Yani neresinden tutsan dökülüyor. Tekel bayilere vurulacak sekteyi söylemiyorum artık.

Sonumuz hayrolsun.
  • self noise  (25.05.13 01:25:33)
alkol kullanmıyorum
yani beni etkileyen bişey yok ama "yasaklama" mantalitesini sevmediğimden ben içmesem de içenin içme özgürlüğüne olan saygımdan desteklemiyorum. yetmez ama evetçi değilim belki ondandır :))
bir de hükümetin bu "ben yaptım oldu"culuğuna ayar olduğumdan
söz konusu kürtaj, alkol, m.vekili hakkı oldu mu geceyarısı yarım saatte kanun çıkartmayı biliyorlar
kadınlara 3 çocuk yapın diyen başbakan doğumdan sonraki analık iznini 6 aya çıkartacak (sadece 2 aycık arttıracak) yasayı gündeme bile almıyor
sosyal ve halkını, gençlerini düşünen bu bilinçle yasa yapan bir devletin 22'den sonra alkolü yasaklamaya kadar yapması gereken binlerce şey var (analık izni en basit örneklerden biri)
samimi değil, inandırıcı değil, güç gösterisi ve alkole takmış olma hezeyanı...
  • niye ama  (25.05.13 01:25:40)
özgürlük, alkol mevzu bahis olunca mı aklınıza geliyor? sosyal, psikolojik ve biyolojik olarak bu kadar zararlı bir şeyin gece satılmasının yasaklanması gayet makul bence. teorik tartışmaları bir tarafa bırakıp, alkol kullanımının pratik tezahürlerine bir göz atarsak ne demek istediğim çok iyi anlaşılacaktır. bir örnek:

"özgürlükler" üniveritesi olarak bilinen, liberalliğiyle övünen bir üniversite bile okula alkol sokulmaması hususunda öğrencilerini uyaran bir mail göndermiş ve sonrasında okulun muhtelif yerlerinde bu yasağın uygulanıp uygulanmadığını kontrol etme çabası içine girmiştir. sizce neden? ben söyleyeyim: okuldaki düzen ve huzur alkol alan arkadaşların çıkardıkları olaylar yüzünden bozulmaktadır. yine bu minvalde en son yaşanan olaydan sonra okul yönetimi böyle bir karar almak zorunda kalmıştır. şimdi olayı şeriata bağlayıp iktidardaki partiye bok atmak en kolayı. ama yukarıda bahsettiğim okul fatih üni. değil boğaziçi üniversitesidir. anlayana...
  • eldem  (25.05.13 01:56:02)