başka bir ülkede intihar

merhaba ,misal veriyorum şili'de(herhangi bir ülkede olabilir.) intihar ettiniz.cesediniz şilide mi kalır?yakılır mı?gömülür mü?kimsesizler mezarlığına mı gömülürsünüz?ailenize haber verilir mi?akıbetiniz ne olur?

kimliğin belirlendiyse yollamaları lazım, yoksa oranın adeti neyse yakarlar ya da gömerler

  • patricia kitten  (25.05.13 00:00:43)
mesela vize alirken seyahat saglik sigortasi yapiliyor.. yaptirmistim da uzerinde yaziyordu sigortanin cenazenin yurda gonderilmesi islemleri bilmem kac bin euroya kadar odenir diye. o geldi aklima.
ama vize istemeyen ulkeye gidince ne oluyor bilmiyorum :)

edit: e tabi once aileye vs. haber verilmesi gerekiyor.. eger kimlik belirlenirse o ulkedeki turk konsolosluguna soylenir diye tahmin ediyorum. onlar aileye ulasir
  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.05.13 00:03:30 ~ 00:05:01)
o is sakat. babamasoliimbananickaldirsin'in dedigi gibi sigorta filan isleri var ama buyuk ihtimal kapsam disi yapip ailenize itelerler nakil islemlerini. sonra bilmiyorum hic ucagin altinda gelen ceset gordunuz mu ama pek bir goruntu degil ben soyleyim. hem boyle yasamak da guzel be boyle bazen kelebekler, kuslar filan cikiyor sagdan soldan...

  • ucan sincap  (25.05.13 07:12:44)