Roma

Merhaba,

Temmuz ayında Roma'ya gitmeyi planlıyorum. Ancak forumlarda okuduklarımdan dolayı tereddütte kaldım. Öncelikle aşırı sıcaktan dolayı gezmeye pek elverişli değilmiş sanırım. İkinci yalnız gideceğim, bir hafta kalmayı planlıyorum ve hırsızlık olayı beni epey korkuttu. Roma'ya gidip de başına bir şey gelmeyen yok gibi bir şey. Siz ne önerirsiniz? Cidden gezilemez derecede sıcak mı?

İyi günler.

Roma'ya geçen Nisan gittim. Başıma hiç bir şey gelmedi. Kalabalıkla gitmiştik pek kaydadeğer bir şey olmadı. Sıcaktı ama öyle gezilmeyecek gibi değildi.

  • dokuz numara dort yildiz  (23.05.13 16:30:31)
ben mart ortası gibi romaya gitmiştim hava türkiye benzeri diyebilirim, hırsızlık olayına gelirsek tren garının yakınlarında kalmıştım ki pek tekin bi yer değil gibi gelmişti bana ama herhangi bi hırsızlık olayı yada girişimine denk gelmedim ama napoliye ve daha aşağısına inersek diye baya bi uyardıda bulunmuşlardı.

ayrıca gezmek için scooter kiralayabilirsin 90€ gibi bi ücrete 1-2 günlüğüne motor kiralayacak yerler mevcut hem sıcakta gezerken sorun olmaz hemde gayet zevkli.
  • prezarlatif  (23.05.13 16:36:08)
o tarz şeylere aldırma, gittiğin her avrupa şehri istanbuldan daha nezih ortalama olarak.

  • noluyo yaa  (23.05.13 16:38:56)
noluyo yaa +1. roma'ya da napoli'ye de en az 10 ar kez gitmişimdir. bi b.k olduğu yok, amcık ağızlı türklerin her şeyi abartmasından başka bişey değil.

  • dougsampson  (23.05.13 16:41:52)
başıma bir şey gelmedi, yine de değerli şeylerini yanında taşıma tabii.
hakikaten sıcak olur, keyifli de olur ama. fırsat bulduysan git bence erteleme.

  • tiny penny  (23.05.13 16:55:19)
sen korku istiyorsan, mosova-st pattersburg trenine bin 3. sınıf, tek başına gece 12'de.

işte o zaman roma sana cennet gelir.
  • raki masasinin degismez adami  (23.05.13 17:07:13)
2011 Temmuz sonu Ağustos başı gibi Roma'daydım. Ne hırsızlık ne de girişimi yaşandı. Güzel bir şehir. bütün şehri yürüyerek dolaştım neredeyse hiç araç kullanmadım. Gidilen şehri gezmenin ve tanımanın en iyi yolu yürüyerek dolaşmak bence. İyi eğlenceler.

  • Dr_Stat  (23.05.13 17:11:50)
ben de temmuz ayinda gitmistim, asiri bi nem vardi geceleri uyutmayan cinsten onun disinda problem yasamadik, fazlaca tisort goturmeni oneririm. yukardaki arkadasa katiliyorum; yuruyerek sehri tanimani tavsiye ederim ozellikle roma gibi tarihi bi sehrin keyfini daha iyi cikarabilirsin boylece. hirsizlik olayi abarti, ozellikle termini istasyonu icin cok seyler duymustum ama bi sikinti yasamadim.

  • mrcnm  (23.05.13 17:51:36)
oglen sicak oluyor tabi. ankara bile nasil sicak yazin. gece 12den sonra tren garinin orasi pek tekin degil onun disinda sikinti yok. yine de dikkat et tabi sonucta buyuk ve turistik sehir tabiki yankesicilik var

  • 102030  (23.05.13 21:07:45)