hurriyet.com.tr ile ilgili bir olay

Merhaba Sevgili Katalanlar,

hurriyet.com.tr'deki herhangi bir haberi kopyala yapistir yaptigimda abuk subuk bir durum oluyor. ornegi:

gercekte: Turkiye'nn en buyuk yayin holdingisiniz.

kopyala-yapistirdan sonra: Türlcciywkiy5ghk5we’npe9pidin emc6l5en o33uc3büybgoawwük u45z1ayay33plvcın rhdamwhol8em99kdinrikm2pgis1zn5dminih966azz. gi2520

bu kil edici durum bana mi ozel. bana ozel degilse hurriyet.com haberleri calmayalim diye mi yapiyor?(yiyecez cunku kopyala yapinca) scriptle filan mi yapiliyor bu? yok bu bir bug ise durum nasil atlatilir, gercek cumleyi nasil adam gibi gorurum?

firefox 2 son offical update'i kullanmaktayim.

konuda yardimci olanlara tesekkur ederim, ellerinden operim.

edit:ff3 kullaniorum yav 2 nereden cikti.

sana özel bir durum değil. adamlar oturmuş kasmış kopyalanmasın diye.

daha önceden de sorulmuştu ayrıca buralarda bi yerlerde.
  • vital  (20.02.09 02:07:10)
tahmin ettim sorulmustur dedim;
aradim mamafih bulamadim, yoksa kimsenin vaktini almak istemem.

  • yirtik foto  (20.02.09 02:21:02)
mantigi cok basit. simdi cozdum.
cok zor bir sey degil. adamlar kelime aralarina random seyler atiyorlar.

ahi35ije3met gibi. aradaki o random pisliklerin de belli birer class'lari var ve aslinda normalde gorunmuyorlar.
ornegin .i6op adinda bir class ve sadece display: none; tanimlamasi yapilmis.

ama yazinin o kismina tamamen display:block; eklendigi icin kopyalama yapildiginda o yazilar gorunur hale geliyor. kod kisminda (gizli de olsa) bulunduklari icin. yontemin asilmasi cok zor degil. firebug ya da web developer gibi eklentiler ile sayfada biraz oynayip kopyalamak mumkun.

ama fikir zekiceymis. (daha once bir seyler kopyalama ihtiyaci hissetmedigim icin farketmemisim)

edit: daha once sorulmus olani surdaymis (git: 49844)
edit 2: internet kullanicilarina acik degil, ondandir. bu cevap da kalsin madem internet kullanicilari icin de.
  • sourlemonade  (20.02.09 02:21:49 ~ 02:41:44)
firefox 2.0.0.20 kullaniyorum ve bana islemiyor bu olay..

  • nochristrequiress  (20.02.09 02:23:36)
@assert h: gidiyorum ama gidemiyorum :)

linke basinca bir duyuru cikmiyor.
edit: internet kullaniclari uvey evlat :)
  • yirtik foto  (20.02.09 02:36:51 ~ 04:31:31)
firefox 3.0.6 güzel bir şekilde kopyala yapıştır yaptı?

  • ozdek  (20.02.09 11:16:56)
google chrorme da yapti kopyala yapistiri
google chrome candir.

  • bladder  (20.02.09 16:55:12)
yalnız, opera'ya da işlemiyor bu nane, yazmayı unutmuşum...

  • vital  (21.02.09 03:45:40)