11 mayıs 2013 reyhanlı patlaması sizce kimler yaptı?

bu gibi olaylarda hükümetin medyanın internetteki haber sitelerinin manüple eden yorumlarındansa zeki tarafsız dürüst yazarların olduğu eksisozluk.com sitesinde yazılan yorumlar benim için çok daha değerli ama çok yorum yazılmış hepsini okuyamadım sizlere sorayım çoğunuz zaten eksisozluk.com yazarınız bu saldırıyı kim yaptı pkk, derin devlet, cıa, açılım karşıtı ulusalcılar çok seçenek var sizlerin görüşleri nelerdir?

avrupa/amerika. hem halkı tetikte tutup "barış" süreci ortamını bozacaklar, hem suriye'ye karşı kışkırtıp rusya'ya karşı kullanmış olacaklar. bi taşla baya bi kuş işte.

  • tescillimarka  (12.05.13 04:04:25)
abd, ak parti. bop.

  • öteki ben  (12.05.13 04:17:23 ~ 04:17:40)
şimdi halkın ağzında olan ve ihtimal dahilinde zaten çok fazla seçenek yok. bunlar: abd, esad, öso, pkk, akp.

hangisi yaptı anlamak için tek tek analiz etmek lazım, böyle bir iş hangisinin daha çok işine yarar diye.

akp'nin kendi kendine yaptığı gibi komplolara inanmıyorum. gerçekçi değil. pkk da barış sürecini sekteleyecek böyle bir girişimde bulunmaz. hele ki sivillere karşı böyle bir eylem uzun zamandır yapmıyorlar.

geriye suriye ile alakası olduğu ihtimali kalıyor ki olay yerinin hatay olmasından da belli zaten.

ya cia tarafından türkiye'yi savaşa dahil etmek üzere organize edilip esad ajanları süsü verilmiş adamlara yaptırıldı, ki şuanki mantıklı seçenek bu gibi.

ya da öso yaptı. öso'nun yapmış olma ihtimali garip, çünkü zaten esad'tan kaçan halkı savunan taraf türkiye. ama şu da var, kamyonette bakır tellerle bağlanmış bir tane esir varmış. öso'nun daha önce aynı bu şekilde düzenlediği saldırıları bulunuyormuş. hem esir infazı hem de katliam.

akp'nin başta esad ajanı demesi komik, neyi araştırdın da yarım günde buldun failleri. öte yandan yayın yasağı getirip olayı gizlemek istemeleri ÖSO ihtimalini arttırıyor. Yani biz Esad'a karşıyız, Esad'a karşı ayaklananlar bize saldırıyor. O halde Esad'a karşı saldırmamalı mıyız? Bu tarz soruları engellemek için.

Olayı kim yaptı kesin olarak ortaya çıkmaz ama ihale Esad'a kalır. ABD de bizi savaşa sokmaya çalışır bu bahaneyle.

Kişisel fikrim ise CIA tarafından organize edilmiş, ABD güdümündeki ÖSO'lardan bir kaç beyni yıkanmış kişi Esad ajanı kılığına girerek gerçekleştirmiştir.
  • darkredanger  (12.05.13 04:33:11 ~ 04:36:19)
olayın açılımla ilgisi yok. pkk - devlet ekseninde kimsenin işine yaramıyor.

fail olaydan kim daha çok kazançlı çıkacaksa onlar. bence öso. görünümde esad'ın yaptırdığı saldırılar sonucu tahrik edilerek suriye'ye sokulacak türkiye en çok öso'nun işine geliyor ki olaydan önce bile başbakanın buna ne kadar hevesli olduğu açıklamalarından belli.

yine başbakanın nbc'ye yaptığı açıklamadan sonra esad'ın meydan okuması diyen olursa ona da itiraz etmem. her iki ihtimalde de ana neden bizim son 2-3 yıldaki suriye politikamız.
  • zgrydn  (12.05.13 05:36:52)
sevgili darkredanger yazdıkların çok mantıklı kesinlikle aynı düşünüyorum mutlaka cıa nin işi ama her zamanki gibi birilerinin üzerine yıktılar detaylı analizin için teşekkürler

  • berayrahat  (12.05.13 08:03:17)
bizim insanlar çok cahil.

hala anlamıyorlar. bu olayı kimin yaptığının hiçbir önemi yok. önemli olan böyle soru işaretlerini yaratacak ortamı kim oluşturdu? esad savunucusu olarak söylüyorum ki bunu esadın yanlıları yapmış olabilir ihtimaldir ama bu asla esadın gidin yapın dediği manası taşımaz esad zaten savaşacak yer arayan türkiye'ye koz vermez. bu zaten saçma.kaldı ki esad ın parmağı olsun yine farketmez... biz bu hale nasıl geldik önemli olan o. diyorlar ki bizi savaşa çekmek isteyen güçler yaptı, arkadaş durup dururken kim niye savaşa çekilsin, seni savaşa çekmek isteyen güçler kelimesini sen neden kullanmak zorunda oldun, ona bak. güneydoğun terör kampı olmuş el kaideli ve ösoluların elinde sen hala barıştan, bizi savaşa sokmak istiyorlardan ya da kim yaptı diye arayışa girmekten bahsediyorsun. ortamı hazırladıysan kimin neyi yaptığının önemi yok ortamı hazırlayan önemlidir. o 45 kişinin katili ak partidir, bombayı oraya birazda o koymuştur.
  • patos64  (12.05.13 08:16:35 ~ 08:17:37)
dün açıklama yapıldı. suriyeli muhaberat yapmış. komplo teoricilerine ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmadan duyuruculara teşekkür ederiz.

  • dokunmakalbime  (12.05.13 09:30:06)
abd kendi kendine yapmis diyorlar.

ayrica ettigin kufur icin ekran goruntusu aldim. mahkeme kagidi yakinda eline ulasir. kufur edip bir de mallara eklemis yaa ^^
edit: valla ben polise vereyim de onlar buluyor mu bulamiyor mu gorecegiz. kufur edene yasal hakkimi kullaniyorum. benim bildigim batililasmak mahkeme kagidi gondermektir zaten. adres veriyorum gel demek dogulu isi. neyse uzatmaya gerek yok. kufur etmedim diyor bir de yaa :))
  • lorenzen  (12.05.13 10:38:26 ~ 10:58:38)
küfür etmedim yalan yazıyorsun hangi mahkeme hangi kağıt ezik ve komiksin gel sana adresimi yazayım özelden öyle celp gönder çünkü bu bir iş yerinin yüzlerce bilgisayarından biri bilişim polisi işi gücü yok da espirili bir yazıya dava açacak ıp den adresimi bulacak mahkeme kağıdı gönderecek eziksin ve komiksin sende yazarsın esprili biter gider böyle mızıkçı çocuklar gibi seni babama söyleyeceğim dövecek seni modunda vızırdayıp üveeeeeeeeeeeee ühüüüü diye ağlaşıp yok mahke kağıdı falan demeler ilerle yahu batılılaş çıkar at gözlüklerini eziksin ezik büyü biraz ezik

  • berayrahat  (12.05.13 10:43:12 ~ 10:47:15)
tayyıp kendi işine gelıcek olan kısmını hemen çekip çıkardı.
hemde patlamadan bı kac saat sonra bısey bellı degılken
cozum surecını sindiremeyenler yapmıs.
cevabı vermıs işte.
bu adam oy ıcın varya ......... burayı en uç fikirlerle doldurun işte.
  • tadutadu  (12.05.13 10:54:10)
Kotu niyetli insanlar yapti.

  • kabaday  (12.05.13 11:42:18)