Düşecek Domain ile ilgili

bir suredir bi domain du$sun diye bekliyorum. whois bilgisi a$agidaki gibi;

Creation date: 13 Feb 2008 13:03:00
Expiration date: 10 Feb 2009 11:39:00
Status: Locked

goruldugu gibi domainin suresi 1 hafta kadar evvel bitti. $imdi eski sahibinin geri donupte alabilmesi icin bekleniyor sanirim. domainin statusunde "Locked" ibaresi bulunmakta. bu status ne kadar suruyor? ayrica locked'dan sonra domain ba$ka bi statuse mi du$ecek? kisacasi ben ne zaman alabilecegim bunu?

kalyoncu.wordpress.com

bana kalırsa registrar'ın elinde olan bir durum. güzel bir domainse hiç düşmeyebilir de.. :) (snapnames'de domain kovalayan bi arkadaşımdan aldığım bi bilgi..)

whois almak için whois.sc gibi yerleri kullanıyorsan o sitelerin de çakallık yapıp domaini senden önce almaları gibi bi durum söz konusu.

alakalı olarak (bkz: backorder)
  • thalamus  (18.02.09 15:27:45 ~ 15:35:07)
locked'dan sonra sirasiyla Hold, Redemptionperiod, Pendingrestore, Pendingdelete statusleri gorunuyor. dokumanda lock ve hold statusleri icin bir sure verilmemis ama geri kalan 3 statusun maksimum bekleme suresi toplam 12 gun yapiyor. yine 1 ayi bulur sanirim. te$ekkurler mrtksn.

  • dengesiz pamuk  (18.02.09 15:30:10)
yabancı forumlarda ortalama 60 gün denmiş.. :((((

bi de snapnames gibi çakal siteler var işte bazı düşen domainleri registrar'dan alıp açık arttırma ile satıyor..

bütün bunların ışığında: bol şans!
  • thalamus  (18.02.09 15:54:20)
süre bittikten sonra silinme süresi 40 gün olmalı. tabi çakal sitelere kaptırmamak da lazım.

  • sanal uyku  (18.02.09 17:52:52)