klasik araba tavsiyesi

10000 liraya kadar alınıp üzerine de biraz harcanarak toparlanabilecek bir araba arıyorum. ford capri vs

de.wallpapershd.biz

siz olsanız ne tür bir şey düşünürdünüz?

resimdekini siyasını düşünürdüm buna benzer bişeyler olabilir eski ford mustanglar güzel ama 10 bine var mı bilmiyorum.

  • Caaannn  (07.05.13 19:42:27)
ben hep 71 impala/biscayne/caprice istemisimdir. cok guzel bir firsat gecmisti elime ama degerlendiremedim maalesef.

kaporta isciligi pahali aslinda turkiye'de. ucuz fiyat ceken kasap cok gerci etrafta ama onun isi de seni tatmin etmez. arabandan sogursun. ben arabada dis gorunuse onem veren bi insan degilim. motoru saglam olsun yeter bana. sleeper diye bi sey var hatta. kaporta curuk carik icinde, fari-sinyali yok ama motoru canavar.

senelerce amerikanlari takip ettim ben. ama istenen paralar cok tutarsiz. en basitinden bir nova alayim, hem parcasi ucuz olur, hem de fazla kullanilmayacagi icin masraf cikarmaz dedim, ona bile 15 lira isteyen adamlar var. kafama yatan bi sey bulamadim yani. o yuzden en sonunda gittim, kaporta masrafli, macun manyagi bir vosvos aldim. motoru iyi ama. arada binip turluyorum. piyasasi da amerikandan daha canli hem. cok cabuk alici bulunabiliyor.

dise dokunur bi sey anlatmadim saniyorum. biraz da kopuk kopuk olmus :)
  • osuruklu  (07.05.13 19:44:18)
bu iş hobi olduğundan paranın sınırı yok. 10 bine aldığın arabaya 10 bin masraf yapabilirsin.
bari gezilebilecek bişey al. dizel vs.

  • sttc  (07.05.13 19:45:21)
şöyle söyliyeyim bir tane de diesel hyundai i20 var bende 2013. bu biraz daha eğlencelik ve şehir içi olucak. yakıtından ziyade dış görünüşü şık ve orijinalliğe sadık kalan bir şeyler arıyorum

  • tai  (07.05.13 21:29:57)
10 bin liraya alıp üzerine 'biraz' harcayarak klasik araba toplamak? :)

edit: maalesef ki mümkün değil. 10 bin liraya alınan araba zaten dökük halde olacaktır. capri bir kenara, bu bütçeyle taunus toplamanız bile zor. arabayı komple soyup orjinal parçalarıyla toplamaktan bahsediyorsanız bu 'biraz' harcayarak mümkün olan bir şey değil. bu işlere bolca para ve sabır gerekli.
  • nxtrls  (07.05.13 21:42:59 ~ 21:47:45)
toplamak derken arabayı aldıktan sonra sıkın tılı olan yerlerini iyileştirmekten bahsettim. tek tek parça alıp araba toplamak değil niyetim

  • tai  (07.05.13 22:13:23)