temp klasörünü hiç silmezsek ne olur

bilenler bilir temp klasörü var içine ıvır zıvır birikiyor ara sıra silmek lazım yoksa diskte yer kaplıyor peki şunu merak ettim temp klasörünü bilmeyenlerde var hiç silinmezse ne olur diyelim adam 10 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyor ve silmiyor e o zaman çok yer tutar yani sorum şu bu klasör kendi kendini zamanla siliyor mu bir de sorum şu bu klasörün amacı ne buraya neler birikiyor benim bildiğim gezdiğimiz sitelerin kalıntıları birikiyor temp klasörünü silmeli mi silmemeli mi içindekilerin lazım olabileceği bir durum oluyor mu

yok önemsiz onları silin ve perfech deki klosorude silin sonra alpdatada local temp onuda sılın en cok ordan cıkacktır

Temp klasörünün hdd de kaladığı belli bir yer olduğunu biliyoruz. Fakat o belli bir yer hdd nin belli bir yüzdesi olarak sınırlandırlır. Yani dolar taşar resmen, hdd yi de yavaşlatır ama doldurmaz diye biliyorum.. Biri gelir biri gider mantığı. Yenilerden geliyor eskilerden gidiyor diye biliyorum. Ama o klasörün tamamen dolması bile yavaşlatır mekanik diski.
  • berayrahat  (25.04.13 02:30:56)