KYK bursu hakkında(önemli)

Kyk bursu alıyorum. geri ödemesiz. şöyle bir söylem var: derslerden kalan (kaç tanesi ise artık) bursu krediye dönüyor, diye. doğru mudur?
doğru ise prosedürü nedir? yani ortalamamız kaç altında olursa burs krediye dönüyor? hangi şartlar altında hiç bilmiyorum bilen varsa yardım edebilir mi çok önemli çünkü.
teşekkür ediyorum.

okuldan okula değişiyo galiba bu, öğrenci işleriyle görüşsen daha net bilgi alırsın

  • hjarteblod  (24.04.13 15:07:58)
yanılmıyorsam ortalamaya göre değil. eğer bir dönem 3 dersten kalırsan krediye dönüyor.

ama şöyle de bir şey var, bunun takibini kyk doğrudan yapmıyor, okulunun kyk'yı bilgilendirmesi gerekiyor, bu bursiyer başarısız diye. eğer bilgilendirmezse bir şey olmuyor. burada birkaç kişi daha sormuştu. üniversiteler bu konuda çok titiz davranmıyormuş. her zaman bilgilendirmiyorlarmış.
  • ocanal  (24.04.13 15:09:40 ~ 15:10:00)
3 dersten değil. Senin okulunun bir başarı, başarısızlık kriteri vardır. Örneğin çoğu üniversitede mezuniyet notu 4 üzerinden 2'dir ve bu başarı kriteridir her dönem. Ben de öğrenciyken KYK bursu almıştım, notum 2'nin altına düşünce krediye dönüşmüştü.

  • uckac  (24.04.13 15:13:11)
itü'de mesela, gözetim diye bir olay vardır. ortalaman 1.8'in altındaysa fazla ders alamıyorsun vs. başarısız sayılıyorsun yani. ben bir dönem gözetimde idim. beşinci dönemimi okuyorum hala hiç 2'yi görmedi ortalamam ama krediye dönmedi bursum.

  • styx  (24.04.13 15:16:20)
yıllar yıllar önce ben daha 1. sınıfta iken 3 dersten kaldım ve geri ödemesiz olan bursum kesildi. Hiçbir işlem yapmadan geri ödemeli olan bursum yatmaya başladı. Şimdi ödüyorum.3 dersten kalmasaymışım iyiymiş.

  • sheridans  (24.04.13 15:19:26)
arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ediyorum. ama kafam karıştı. hangisi doğru?

alttan bir dersim var şuan da
genel not ortalamam: 2.70
ve bu dönem aksilikler beni buldu. tahmini olarak iki dersten kalacağım.
üniversite - anadolu üniversitesi

arkadaşlar lütfen tekrar cevap yazarsanız çok sevinirim.
  • dadaloğlu mu karacaoğlan mı?  (24.04.13 15:24:35)
Tamam işte, Anadolu bilgisayar mühendisliği mezunuyum, dinle beni, 2.00'ın altına düşmediğin sürece bursa krediye dönüşmez. Yine de git fakültenin öğrenci işlerine sor, için rahat etsin. Bir şeyler değişmiş olabilir ama sanmıyorum.

  • uckac  (24.04.13 15:27:55)