reçetesiz fişsiz ilaç

geçenlerde her zamanki gibi sgk karne inaktivite şova maruz kalarak ilaçsız kaldım.eczaneye gidip dedim ki parayla ilacı alsam sonra reçete getirsem olur mu?o da normalde olur ama şimdi nöbetçi olduğumuz için olmaz dedi(nasıl bir mantıksa).ben de ilacı parayla almak zorunda kaldım çünkü antidepresan(efexor 150mg).parayı verdim ilacı aldım,reçetesiz fişsiz bir şekilde ilacı almış oldum.kare kodunu okuttu mu onu da hatırlamıyorum.üzerinden 6 gün geçti geri vermek istiyorum diye telefon ettim çünkü başka kutu temin ettim eskisinin içine doldurdum kullandıklarımı,şimdi tam dolu olarak iade etmeye çalışıyorum kadın da telefonda bana artislik yaptı.ne yapmalıyım?derin bilgisi olan var mı?

karekodu kesin okutmuştur ; o yüzden o kutu sistemden düşmüş görünür , eczacı geri alamaz. reçeteyle aldığın kutuyu da daha önceki kutunun yerine eczacıya veremezsin çünkü depodan aldıkları ilaçlar faturalı , kayıtlı filan oluyor. kayıtdışı ilaç bulundurması suç. kutu elinde kalır ; yapacak birşey yok.

  • diyet yapan panda  (22.04.13 20:40:39)
başka aldığımı değil kendi kutusunu vermek istiyorum. almazsa da reçetesiz fişsiz ilaç sattığı için yaptırım uygulatmak istiyorum.

  • tetebangura  (22.04.13 22:18:01)