ekran görüntüsü kaydetme

nasıl yapacağız, hangi program? ücretsiz güzel bi program var mı? youtube'da falan dizilerden, filmlerden yüksek kaliteli videolar yükleyenler nasıl yapıyor bu işi, hangi programları kullanıyorlar?

Fraps torrentle.

  • latios  (10.04.13 18:06:10)
camtasia en iyisidir.

  • cetoxim  (10.04.13 19:17:58)
bu arada youtube gibi bazı sitelerdeki videoları direkt indirerek de kaydedebilirsin. maksimum kaliteyi böyle de elde edebilirsin.

  • sinematematikci  (10.04.13 21:08:19)
hyper cam 2 var, free program ve gayet güzel

  • facebook  (10.04.13 21:29:26)
FastStone Capture güzeldir. Portable diye aratırsan daha iyi olur. Chrome'un Awesome Screenshot eklentisi de baya hoş.

  • noctiluca  (10.04.13 22:23:48)
şimdi bu işi daha bugün araştırdığım için taze bilgi vereceğim.

elbette ki bu işin piri camtasia'dır, biliyordum zaten ama paralıdır vs. diye başka bi şey aradım. diğer söylenenler de paralı hep, baktım ben.

screenr diye bir şey buldum. program bile değil. sadece java istiyor. gerçekten işe yarıyor. mesela ben oyun oynarken kaydediyorum.

şu şekilde çalışıyor. record tuşu var ona basınca ekranda çizgiler çıkıyor. ayarlıyorsun. mikrofondan da sesi alıyor. konuşmuyorsun :)

tek sıkıntı eline video olarak vermemesi. ama tabi ben de fvd video downloader eklentisi mevcut ve onunla indirebiliyorum. 1 dakikalık bir vidyo yaklaşık 5 mb filan oluyor.

edit: ne sıkıntısı yahu, videoyu açınca sağ tarafta varmış indirme şeysi de youtube'a gönderme şeysi de. helal.
  • supergirl  (10.04.13 23:04:10 ~ 11.04.13 22:32:39)
bu arada camtasia'nın demo versiyonunu kullanabilirsin. Youtube'da honorary diye aratınca bir videoya ulaşırsın. o videodaki gibi yöntemle programı ücretsiz kullanabilirsin.

  • sinematematikci  (10.04.13 23:07:04)