dizi tavsiyesi

yeni bir diziye başlayasım var. şu dizileri seyrettim/seyrediyorum; sevdiğim tarzı anlamanız açısından yazıyorum. yine bu dizileri izleyen/izlemiş olan birinin seveceği dizilerden tavsiye verirseniz sevinirim.

Doctor Who, Being Human, Buffy the Vampire Slayer, Angel, Dead Like Me, Eureka, Leverage, The Walking Dead(gerçi sonradan sıktı), Misfits, Heroes

Animasyon olarak :South Park, The Simpsons, Avatar The Legend of Korra, Futurama, Avatar the Last airbender

Deneyip beğenmediklerim : Lost, Flash Forward, How I met your mother, Family Guy...

Özellikle Lost türevi böyle ultra gizem içeren, bölümlerce takip ettirip gizemin çözülmesi için bekleten vb. dizilere uyuz oluyorum. Ne olacaksa 1-2 hatta bilemedin 3 bölüm içinde olsun bitsin. Sanırım bu konuda tek istisnam Behzat Ç. dir. Güzel muhabbetleri olmasa onu da izlemezdim.

şimdiden teşekkürler, tikler bol keseden.

torchwood
the lost room
firefly
hustle
Persons Unknown
  • speculative fiction  (04.04.13 19:25:45)
Ne olacaksa 1 bölümde olsun diyorsan fringe derim ana konu arkadan geliyor ama geri kalan hep bölümlük olaylar, kesinlikle sherlock izlemelisin bir de.

  • ekaterina  (04.04.13 19:27:19)
Ne olacaksa tek bölümde olsun bitsin diyorsanız Black Mirror diyorum.

  • olcay  (04.04.13 19:34:39)
kesin beğenebileceğin şeyler olarak yukarıda yazılmış şeylerden yazacağım ama bunlar önemli. kesin beğeneceğini düşünüyorum.

o zaman sanaq 3 bölümlük (bazı yerlerde 6'ya bölmüşler, o da aynısı) bir dizi olan the lost room'u öneriyorum. ne olacaksa hemen bitiyor zaten dizi hemen bitince :)

ayrıca eureka izlemiş insan fringe izlemezse eksik kalır. bunda da bölüm bölüm ayrı konular işleniyor; ama sonradan ana konuya daha çok ağırlık veriliyor.

plase olarak da the mentalist olabilir. bunun mantığı da fringe ile aynı.
  • sizofren hayaller  (04.04.13 19:45:38)
the oz

  • lady montana  (04.04.13 19:49:39)
prison break

  • scholes  (04.04.13 20:07:51 ~ 21:16:51)
the lost room +1 bir de alakasız gibi olacak ama "spaced" fantastik-absürd ingiliz komedisi bir bak derim

  • feykalade  (04.04.13 20:11:45)
Supernatural sevebilirsin belki. Birde Two and a Half Men.

  • Olric  (04.04.13 21:11:43)
biter bitmez çözülür çözülez ben anlamam. zaten gıcık bir yapım var. ama şu "house of cards" bitirdi beni. üsteik ilgim dışında.
oha
mükemmel.
  • retronology  (04.04.13 21:14:17)
broadchurch
the office us (bunu ya çok beğenirsin ya nefret edersin, arası yok)
e game of thrones tabiki
  • bioss  (05.04.13 07:54:55)
fringe

  • dürümdürümdürzü  (06.04.13 05:01:19)