ilgilenen hanımefendiler/saç bakımı

öncelikle hanımefendilerin çok uğraştığı ve bildiği bir konu olduğundan rica ediyorum yardım etmeleri için. bilen beyfendiler de cevap verebilir elbet.

saçlarımın yapısı kıvırcığa yakın fakat kıvırcık değil. bir saç teli koparıp baktığımda yapısı zik-zak şeklinde. artık siz ona kırık mı diyorsunuz bilmiyorum. sert, nemsiz ve cansız. güneş ışığında püskülü andırıyor. fakat ışıksız ortamda pek de öyle görünmüyor.

sorularım: ne yapayım da bunu canlı,yumuşak bir hale getireyim?
ne kullanayım?
ne alayım?
bildiğiniz her şeyi anlatmanızı istiyorum.

sabırla okuduğunuz/yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.

saçıyla çok ilgilenmeyi sevmeyen ve duştan çıkınca kurutmaya dahi mesafeli olan, ben internetten hindistan cevizi yağı almıştım katı olanlardan. 10 tl mi ne, çıkınca azıcığını uçlarına yediriyorum çok da yumuşak ve güzel oluyo. en temel onu önerebilirim.

www.doakozmetik.com

buradakiler hem de %100 doğal oluyor.
  • fannstmer  (03.04.13 20:20:21)
İyi beslenmek, saça uygun kaliteli bir şampuan, olmadı saç kremi deyorum.

  • yarmasimo  (03.04.13 20:24:31)
@yarmasimo @fannstmer teşekkür ediyorum. fakat detaylı olarak: hangi şampuan? kullandığınız en iyi verim aldığınız -bu konuda- hangi marka? aynı şekilde hangi saç kremi?

bir sürü marka var. geçen baktım. bir sürü saç kremleri/şampuanlar var. kafam karışıyor, sıkılıyorum bakarken, gidiyorum.
önerilerinizi tekrar bekliyorum.
  • erenbey  (03.04.13 20:40:39 ~ 20:41:09)
Valla herkesin ideal şampuanı farklı bence. Ben Ricoysçuyum şahsen. İlk yıkamada fark eder. Deneme yanılma yöntemiyle öğreneceksin.
Yıllar önce İpek'in saç kremini kullanırdım, hala var mıdır bilmiyorum. Ama kaymak gibi olurdu saçlarım.
Bol su içmek de tenin olduğu kadar saçın da nemini arttırır bir de. İyi beslen, elinde suyla gez.
Ayrıca kestir saçlarını, sonra bakıma başla.
  • yarmasimo  (04.04.13 08:38:50)
bana şampuan olarak en iyi gelen gliss, krem de aynı şekilde.

  • fannstmer  (04.04.13 09:24:30)