Özel Üniversite ve devlet üniversitesi

Geçenler Aydın Üniversitesinde Hukuk okuyan bir kişiyle karşılastım.Bir den kendi okulunu iühf kıyaslamaya başladı.Ağzımdan zerre bir şey çıkmadı,kendi okulunda çok zor sorulduğunu sizin okuldan hocaların geldiğini ,bize sormadıklarını onlara sorduklarını falan dedi..Hatta okulun çok kotu olduğunu falan soyledi..Ben de pek bir şey demedim .Ama kendisne bizim okuldan hocalar gelince övündüğüne gore bizim okul iyi dedim :) Nedir bu eziklik şimdi...

olur öyle.

  • zgrydn  (30.03.13 20:27:05)
yaa o istanbul aydın üni'ye gidenler kadar üniversitesini abartan insanlar yok emin ol. iü'den gidiyor hocalar,istatiktik ,iktisat ,hukuk hocaları hep iü'den oraya derslere gidiyor, amma abartıyorlar ya. işte sizi adam yerine koymuyorlar bizim sınıfta 20 kişi de olsa hepsiyle ilgileniyorlar falan filan.

okulun yeri kötü.
okulun imajı kötü.
okulun eğitimi iü hocalarıyla ilerliyor.
okuldaki öğrenicnin havasından geçilmiyor. komik ve ezik durumdalar.
  • neo  (30.03.13 20:27:33)
Mezun olunca ikisini de fazla siklemiycekler iş tecrubesine bakicaklar , iki taraf da bu işleri birakip calisicak yer bulsun. Ama adi sani duyulmamis universitedeki adam goy goy yapiyorsa he diyip gececeksin. Davranisini cok begendim , saygilar.

  • dodi el ford  (30.03.13 20:33:03)
hocam, aynı muhabbeti özyeğindeki apaçiler boğaziçiyle yapıyor. götümle gülmeye bile yeltenemiyorum. ben ilk 100 den girmişim, adam benden aldığı hocayla aradaki 100binlik sıralamayı yok edip üste çıkmaya çalışıyor. ya bsg amk eziği de gider. susmazsa ağzına vur iki tane.

  • bazardaki artis  (30.03.13 20:51:36)
valla dedikleri o kadar da saçma değil.ben kocaeli üniversitesinde okuyorum,4.sınıfa geçtim,bölümde bildiğin hoca kalmadı.yarısından fazlası özele gitti.bunun elbette bize dezavantajı,özellere de avantajı oldu.bir kaç sene sonra özel-devlet kalitesi arasında fark kalmayacak bana göre.tek avantajımız koca bir kampüs ve nispeten daha kaliteli öğrenci yapısı olacak.

  • mesa  (30.03.13 20:53:35 ~ 20:56:07)
kocaeli iyidir, ingilizceni hallet tamamdır.

  • bazardaki artis  (30.03.13 21:15:14)