Sigarayı bırakmak ve alkol

Diyelim ki sigarayı bırakmaya niyetlendik. Zaten gün içinde çok içen biri değilim. Hadi çay/kahve yanında ya da yemek sonrası sigarasından da vaz geçtik diyelim. Ancak içki içerken sigarasız nasıl olcak bu işler? Rakı sigara olmadan gider mi dostlar? Bırakanlar bu konuda ne düşünüyor? Nasıl alıştınız?

bende durum tam tersi. sigarayı bıraktıktan sonra alkole yüklendim. aklıma sigara geldikçe rakıya votkaya abandım. 2 çocuğum var ve biri ölmüş gibi düşünüyorum. diğeri aklıma geldikçe sağ olana sarılıyorum.
1 ay oldu bırakalı gerçi ama daha önceden 1 yıl ve 3 yıl bırakmışlığım var.

  • ground  (23.03.13 16:02:52)
uzun zamandır sigarayı sadece içkinin yanında içiyorum. haftada 2 veya 3 kere içki ve 1 paket sigara içerim.

  • midesiz  (23.03.13 16:12:41)
valla kendi kendinize şunun yanında çok iyi gider gibi kodlamışsınız ondan oluyor. pavlovun iti misali. bi bakın ona. zaten belli ki tiryaki falan değil hava cıva ayaklarına içen birisiniz. br miktar iraden varsa içmezsin. yoksa da iç zaten karizma yapmak için içilen sigaradan ölen görmedim henüz.

alakalı not: yalnızca sıçarken çok güzel gidiyor, o da kolik refleksi kolaylaştırdığı için.
  • herp  (23.03.13 16:23:15)