hollowlife'ın görevini keyfiyetle sürdürdüğünü düşünüyor musunuz?

İlgili "silinmiş duyuru" kayıtlarını aktardığım sorumu kişilik hakları gerekçesiyle silmiş bu şahıs, ama güneş balçıkla sıvanmaz.

Son 1 haftada 4 duyurumu 1 cevabımı haksız yere silen moderatörden bahsediyorum. Ben orada parayla tez yazılır duyurusu açmadım silinme gerekçesi : iş/eleman arama olarak silindi
Ben orada özel mesajları değil ekşiduyurunun otomatik yolladığı "Silinen Duyuru" bildirim mesajını paylaştım silindi, Gerekçesi: Kişilik haklarının ihlali

Bu mudur moderatörlük?

Soruyorum size hollowlife'ın görevini keyfiyetle sürdürdüğünü düşünüyor musunuz? kullanıcıların bu kadar şikayetini toplamış, nefretini kazanmış bir moderatörün artık .... olup gitmesi gerekmez mi?

Bu gece cevaplarımı, duyurularımı silerek beni iyice sinirlendirip 7 sülalesine dokunacak sözler söylememe, bu şekilde beni duyurudan uzaklaştırmaya kendisini de aklamaya çalışan hollowlife,
bil ki boşuna uğraşıyorsun.

Ayrıca; (bkz: iş-kur) biraz buraya takıl.

yazışmalardan kastın özel mesajlarsa onların ifşası yasak tabi siler amk.

  • jedilance  (23.03.13 01:28:59)
bence iyi bir moderatör.

(bkz: yağcılarda inecek var)
  • ermanen  (23.03.13 01:29:43)
dedik bunları hep. oldukça gereksiz bir mod kendisi.

  • devilred  (23.03.13 01:31:47)
Yazışmalara ekşiduyuru tarafından gönderilen ve gerekçesi aslına uymayan ve birkaç kez tekrarı dahilinde ifşa edilen silinmiş duyuru mesajları da dahil mi?

  • mecazimursel01  (23.03.13 01:32:25 ~ 01:35:52)
(git: 538551)

(git: 539959)
  • devilred  (23.03.13 01:34:48)
hollowlife i savunacak duruma gelmek de ayrica bir ironi ama acikca yasak olan bir konuda, para ile tez yazma meselesi, arka arkaya duyuru aciyorsun. herhangi bir forumda flood yaptigin icin atilir, tekrar giremezdin. burada durmus hollowlife diyorsun.

ben ispiyonladim tüm silinen entry leri, hollowlife da sildi. tekrar ac, tekrar ispiyonlayacagim.
  • atmacaged  (23.03.13 01:36:41)
senin konunu bilmiyorum gerçi ben, sadece yazdığından hareketle cevap verdim. daha önce de örneklerini gördüğüm için zor da olmadı açıkçası cevaplaması.

  • devilred  (23.03.13 01:46:31)
hollowlife i savunacak duruma gelmek için ispiyoncu olmak gerekir zaten ;)

ben orada parayla tez yazılır duyurusu açmadım silin, gerekçesi : iş/eleman arama olarak silindi

ben orada özel mesajları değil ekşiduyurunun otomatik yolladığı bildirim mesajını paylaştım silindi, gerekçesi: Kişilik haklarının ihlali

Bu mudur moderatörlük?
  • mecazimursel01  (23.03.13 01:48:18)
ispiyonculuğu hollowlife'ı savunmakla eşdeğer tutmak da ayrı bi olaymış.. ben de ispiyonluyorum gözüme çarpan yanlışları. burada herkes kural dışında olan şeyleri ispiyonlayabilir. kaldı ki sistem tarafından otomatik olarak gönderilen mesajı niye paylaşıyorsun ki? hollowlife'la alakalı başka bi duyuru/soru açarsın ve ortada bir haksızlık olduğunu belirtirsin. adamın eline koz veriyorsun.

  • bilmemkacincinick  (23.03.13 01:52:13)
bu adam tek başına herkesi siteden nefret ettirebilecek potansiyelde biri..siteden para kazanan,profesyonel yaklaşan her kimse bu adama nasıl sabrediyor anlamam mümkün değil..adam bir de yüzssüz kesinlikle bu kadar eleştiri var hakkımda bırakayım bu işi falan asla demiyor

  • birdhunter  (23.03.13 01:54:01)
modların amına koyim sana bişey olmasın.

cevap: düşünüyorum, öyleyse varım. (silinmesin diye sözlükteki "tanım: x" gibi burda da böyle yapmak gerek sanırsam)
  • speculative fiction  (23.03.13 01:54:07)
bilmemkacincinick allahın aşkına sen ne saçmalamışsın ya?

"kaldı ki sistem tarafından otomatik olarak gönderilen mesajı niye paylaşıyorsun ki? hollowlife'la alakalı başka bi duyuru/soru açarsın ve ortada bir haksızlık olduğunu belirtirsin. adamın eline koz veriyorsun."

Bir insan bu kadar .... olabilir mi ya..
Abi facebook mu burası öyle hadi paylaştım gelin bakın diyeyim?
Hollowlife ın haksızlığını belirtmek üzere bir duyuru açtım ve silindi, içeriğinde ilgili mesajlar vardı. Paylaşmaktan kasıt bu.

Ya bu ekşi camiası gerçekten bu kadar ... mıydı ya?
  • mecazimursel01  (23.03.13 01:59:36)
@mecazimursel01 canım kardeşim. öyle "...." yazmakla olmuyor. delikanlı gibi ne diyorsan de.

algın kıt herhalde. mesaj paylaşamazsın. gizlilik ilkesine aykırı. yasal olarak suç! adam mahkemeye verse haklı duruma geçer. sistem tarafından sana gönderilen mesajları da paylaşmanın bi mantığı yok.

bir dahaki sefere kalıbının adamı ol, öyle boşluk bırakma. ne yazıyorsan tam yaz. ok? benim akılküpüm..
  • bilmemkacincinick  (23.03.13 02:09:51)
@bilmemkaçıncınick,

Ben ... yazınca sen ne yazdığımı anlıyorsun, eminim.

Sen benim soruma cevap ver, sistem tarafından gönderilen mesajı paylaşmak gizlilik ihlali midir? Değilse benim hakkım yenmiş midir?

Bunun mantığını da anlatayım, silinmiş duyuru içerisindekileri aynen yazarsam silinmemesi için bir sebep kalmaz fakat gelen mesaj içinde durumu bildirir, haklı kim diye sorarsam işte silinmesi için sebep yoktur.
Fakat tekrar tekrar silindiği için artık patladım ben de.

Sen anladın mı "...küpüm" _?
Anladıysan kafayı sallama, gel burada özür dile.
  • mecazimursel01  (23.03.13 02:17:57 ~ 02:19:08)
@mecazimursel ben de sana diyorum ki kıvırma! delikanlı gibi bana ne demek istiyorsan yaz. ya da kafa ütüleme.

kaldı ki sana ne dedim en başta? sistem tarafından gönderilen mesajların bi önemi yok! burda bunları paylaşmanın mantığı yok. hollowlife hakkında şikayeti olanların daha önceden yaptığı şekilde duyuru/soru aç. adam belki haksızken haklı pozisyona geçiyor! iyilik de yaramıyo adamlara anasını satayım!!!

tekrar ediyorum. öyle noktalarla olmaz bu iş. yiyemiyeceğin .... altına yatma. sen de bunu anladın. si yu;)
  • bilmemkacincinick  (23.03.13 02:25:50)
hollowlife garip bir adam ama sen bildiğin haksızsın. Ki sana küçücük bir şey söylemiş kimseye tik atmaman bile bi garip. Herkese tik at demiyorum ama hiçbir öneride bulunmayıp sadece seni haklı bulmuş insanları tikleyip diğerlerine küfürlü cevaplar yazman ne tarz bir insan olduğuna dair çok hoş bir ipucu bence.

  • cepeuc  (23.03.13 02:41:57 ~ 02:42:35)
moderatörün, ispiyoncunun iyisi, kalitelisi olmaz. ayrıca moderatörler asla kendi başına görevi bırakma kararı almaz. çoğu zaman, patronları tarafından kovulsalar bile gitmezler. bir moderatörden kurtulmanın en etkin yolu moderasyonun yetkilerini azaltmaktır. ancak ondan sonra, belki giderler. belki.

  • midesiz  (23.03.13 06:26:27)
açtığınız duyurunun "para karşılığı tez duyurusu" olabilmesi için o duyuruya illa "para karşılığı tez yazdırmak isitiyorum" yazmanıza gerek yok. "tez yazdırmanın sayfası kaç para" yazmak da aynıanlama gelir. azıcık aklını kullanmak yetiyor böyle durumlarda. "nereden uyuşturucu satın alabilirim" ile "istanbul'da torbacılar nerelerde takılır" aynı şey. bire bir aynı şey. o da silinir bu da silinir. "para karşılığı tez duyurusu açmadım" diyen adamın açtığı duyuru "tezin sayfası kaç para" şeklinde. devamının nasıl geleceği çok ama çok belli. bir insanın bunu sırf meraktan sorma olasılığı, para karşılığı tez yazmak/yazdırmak için sorma olasılığından çok çok çooook düşüktür. zaten sonrası da geldi "para karşılığı tez yazacağım, kaça yazayım" diye. bunun yasak olduğunu açık açık belirtmişiz kurallarda. silip silip tekrar yazmanın da bir sınırı olduğunu belirtmişiz. bunların ikisine de uymamışsınız. ayrıca "bu adam hasta mıdır nedir" demek de pek güzel kişilik haklarının ihlali" oluyor. açık açık kural ihlali yapıyorsunuz. tez gibi ciddi işlere girecekseniz önce okumayı araştırmayı öğrenmenizi öneririm. sitenin altında yardım/hakkında linki var.

dolayısıyla moderatör keyfi falan davranmamış. gayet güzel işini yapmış.
  • kibritsuyu  (23.03.13 09:26:14 ~ 09:31:45)
@kibritsuyu, kusura bakma canım kardeşim de, saçmalamaktan beter olmuş seninki. "İstanbul'da torbacılar nerelerde takılır" diye soruyorsam, belki bir araştırma için soruyorum? Belki birini arıyorum ve bilgi toplayacağım? Sen kimsin ki benim niyetimi kıt aklınla tayin edip, bir de üstüne yaptırım uyguluyorsun? Mümkünse sen aklını azıcık dahi kullanma, felakete davetiye resmen.

Siz bu kafayla bir arpa boyu yol alamazsınız.
  • ahmetcan44  (23.03.13 14:58:45)
senin haklı olup olmadığını bilmiyorum, mevzu çok uzun geldi okumadım. ama şunu bilyorum, hollowlife duyurunun başına gelmiş en kötü şeylerden biri.

  • mobilemob  (23.03.13 15:00:51)
sadece hollowlife değil diğer moderatörler de çok başına buyruk davranıyor. ama normal; başkasının sitesinde ispiyonculuk yapmayı, moderatörlük yapmayı kendine yakıştırabilen insanlara iki gram yetki verirsen orayı babalarının çiftliği gibi kullanmaya başlarlar. bu arada "bence hollowlife süper moderatör" diyen kibritsuyu nickli şahsın da bir moderatör olduğu gözlerden kaçmasın. eskiden ekşi sözlükte de böyleydi. moderatörler diğer moderatörleri kollarlardı ki kendileri de bir kanunsuzluk, bir keyfi işlem yaptıklarında diğerleri de onu korusun. ama sonları ne oldu gördük. pöh.

  • midesiz  (23.03.13 15:22:30)
"Hasta mıdır nedir" kişilik ihlali mi?!?!!?

Siz nerede yaşıyorsunuz ya? Bu memleket değil miydi göte göt denilen?

Kaldı ki adam ", 10 kişiden 6 kişi yapıyorsa diğer 4ü de yaptı/yapacak demektir, toplumda yaşamanın dezavantajı" gibi bir düşüncede ise

soruyorum : Bu adam hasta mıdır değil midir?

ek olarak bana gelmiş hukuk dersi veriyorsunuz ama hukukun temel prensibi
herkes aksi ispat edilene dek suçsuzdur.

siz burada 1 ton insanı potansiyel suç olarak görüyorsunuz,
bir gün EKŞİ alemden çıkar da gerçek dünyaya dönersiniz temennisiyle,

lanet olsun diyorum.
  • mecazimursel01  (23.03.13 16:36:55 ~ 24.03.13 03:49:20)