Ultrabook tavsiye eder misiniz?

Selam aziz romalılar. Şöyle taşınabilir, hafif, ekranı kaliteli, kömür gibi ısınmayan, mümkünse i7 bir ultrabook tavsiye eder misiniz? Bugün veya yarın almak istiyorum, fikir olur bana. Bütçem 2000 tl civarları. Biraz üstüne de çıkma şansı bulabilirim, düzgün bir cihaza rastlarsam eğer.

Teşekkürler.

hybrid mi düşünüyorsunuz?

sony duo 11: www.teknoseyir.com
asus taichi: www.teknoseyir.com

bu ikisini takip ediyorum ben de, yerinde de gittim gördüm, sony vaio duo 11 gerçekten güzel bir cihaz... size de fikir olsun diye incelemeleri paylaşmak istedim.
  • neyleyim  (16.03.13 07:54:05)
(git:www.teknosa.com )

ben bundan aldım vatan'dan yeni 2500'e geldi çok memnunum; şarjı 4-5 saat gidiyor, açılma süresi 3 saniye. tavsiye ederim hatta eğer macbook düşünmüyorsanız en iyisi bu.
  • benjaminlinus  (16.03.13 07:54:59)
öncelikle ekran tercihi baştan belirlenmeli, 13.3 ile 15.6 arasında epey fark var, bana göre 15.6 da taşınabilir ama herkes öyle görmüyor.

ikinci olarak i7'ye sahip ultrabook'lar bana pek mantıklı gelmiyor, o kadar seri işlem yapacak bir durum olmuyor çünkü genellikle, bunun yerine hız açığı ssd ile kapatılabilir. i7+ssd'yi 2000 lira altına bulmak pek mümkün olmayacağı için i5+ssd daha mantıklı bir seçim olarak gözüküyor.

şu ürün bence gayet güzel:
www.ereyon.com.tr
  • bykush  (16.03.13 09:03:28)