Youtube'daki Belgeseller

Nasıl oluyor da oluyor?

Bir diziden 2 dakikalık bir sahne, yada en azından kendi yaptığınız video içinde bir şarkının ufacık bir kısmı geçse hemen telif hakkı zart zurt diye engelleyen YouTube'a nasıl olmuş da belgesellerin Türkçe veya altyazılı tam versiyonlarını yüklemişler? Çoğu belgesel sitesinde videoar youtube'dan. Üstelik Youtube aramada da listeleniyorlar.

Youtube'un otomatik olarak algılayan bu telif hakkı olayını nasıl aşmış bu adamlar?

aşmamışlar ancak pek çoğunun yapımcı şirketi müzik ve film şirketleri gibi agresif değil "kaldırırım, kırarım, izletmem" düşünceleri olmuyor. ne kadar çok insana ulaşabilirlerse o kadar mutlu oluyorlar.

zaten bbc, pbs, nat. geo. ya da discovery'nin uzun soluklu bölümlerine pek az sıklıkta denk gelirsiniz, kaldırılır hemen. bir de video kalitesi genelde daha düşük olur, kaliteli görüntü ararsanız dvd'sini satın almanız gerekir.
  • demcan  (14.03.13 01:39:41)