odayı boyayacağım renk konusunda fikir?

önce gri olmasına karar vermiştim ama hangi tonda onu bilemedim
şimdi toprağa tonları vs gri tonları arasında kaldım

www.evdose.com

sizce hangi tarzdan seçivereyim?
şu kayıp şehir'de ayselin odasının duvarları da çok hoş ama bildiğin yeşil o cesaret edemedim
www.youtube.com

mobilyaların ne renk?

  • goldentitan  (13.03.13 18:09:41)
beyaz-krem kitaplıklar yatak da böyle demir karyola aynı aysel'in odadakinden

  • musluksuyu  (13.03.13 18:11:02)
bakmadım ama indigo mavi

  • nıç  (13.03.13 18:11:37)
mavi hiç düşünmüyorum ya ama gri tonları soluk maviye daha yakın gri+1 sayıyorum seni :D

  • musluksuyu  (13.03.13 18:13:24)
yeşilin en açık tonu. apapapapaçık yeşil. www.evdose.com

  • doctorrent  (13.03.13 18:17:09)
bence ilk 3 renkten biri daha iyi olabilir.
hatta 2. linkteki iyi sanki.

griler beyaz-krem mobilyayla çok soğuk durur.
hiç değilse biraz toprak tonuna dönük bir renk olması büyük fark yaratır sıcaklık ve ferahlık açısından.
  • blatta hiberna  (13.03.13 18:19:05)
eğer gri tonlarını canlı renklerle dengelemezsen bir süre sonra basabilir.

ikinci linkteki renk güzel. annemin evi o renk. odamdaki mobilyalarım da çoğunlukla beyaz. (siyah ve açık ahşap da var gerçi.)
perdelerim fuşya tonluydu. acayip uyuyordu.
salonda da bordo isteyip de yine pembemsi gelen koltuklar vardı. onlar da güzeldi.
en.wikipedia.org şuna benzer bir renk.

açık gri lavanta arası bir şey deneyebilirsin. beyaz ve krem ile güzel gider.
www.google.com.tr
  • goldentitan  (13.03.13 18:19:42)
bütün hepsi gri :D

  • secilmis uye  (13.03.13 18:20:10)
Renk seçimi dekorasyon uyumundan fazlasıdır. Odanın hangi oda olduğu,(yatak odası ile herkesin ortak kullanımı salon boya rengi farklıdır) odanın güneş alıp almadığı, pencerenin büyük oluşu dolayısıyla yeterli veya fazla ışık alıp almadığı, o odayı kullanacak kişi veya kişiler (mesela öğrenciyse sarı ve tonları uygun olabilir, antre turkuaz olabilir) yani renklerin insan psikolojisine etkisi ve etkileşimi vardır bu yönden de değerlendirin. Mesela çabuk terkedilmesi yada tahliyesi istenen mekanlar kahverengidir, ama hiç bir işadamı kahverengi takım giymez çünkü karşısındaki kişiyi iter. Gıda yemek mekanları kırmızı turuncu vb iştah açıcı renkler içerir.

  • sakman  (13.03.13 18:55:50 ~ 19:04:18)
hacı için kararmış senin.
yok mu şöyle sarı, açık yeşil, açık mavi bir şey.
odaya biraz canlılık kat.
bu ne bakarsan daraldım.
  • jo wilfried tsonga  (13.03.13 18:58:03)
evet yahu, gri basar, daraltır. illa ki depresyonu çağırır.

  • neynep  (13.03.13 20:42:56)