cep numarası ele geçirilmi?

akşam özel numaradan bi eleman arayıp(tam call center sesi)merhaba x(adım) bey gençtürksel şifrenizin süresi dolmuş(evet doğru) yenileyelim mi?
-yok gözüm saol onlar kontör yükleyince yenileniyo
-hmm yok artık böyle yeniliyo
-yok ben yenilemicem
-sizi bizbizecelle geçirelim
burda benim ampul yanar bi bit yeniği olduğu anlaşılır ben zaten bizbizecellyimdir o anda tel.i kapatırım.
teknik olarak mümkün olmadığını düşünsemde hattı ele geçirme olasılıkları var mıdır?Tel.i 2 gün önce 2.el aldım acaba içinde bi program falan kurulu olabilir mi? az önce pcnin yanındayken hoparlörler dırıdıt(telefon çalmadan önceki sinyaller)etti. korktum var mıdır böyle bişey. türkseli arayıp beni aradıklarını söledim hatta herhangi bi terslik olmadığını söylediler.

turkcell'de bazı hatlar iptal olduğu için veya kullanıma kapandığı için tekrardan satışa sunuldu. bazı 532'liler ile 534'lüler bildiğim kadarıyla böyle ortaya çıktı..kardeşim 534'lü kullanıyor ilk aldığı zamanlar x bey diye arama geliyordu hep. eğer senden önce biri kullandıysa numarayı sizi arayabilirler..

  • orion ares  (29.01.09 19:42:45 ~ 19:43:45)
@orion ares hayır hattı 2005 yazında aldım 0538li

  • enter saltman benim  (29.01.09 19:59:16)
538'li bir hatta olacağını sanmıyorum, ondan değildir. deneme yanılma yapan o. çocukları dolaşıyor etrafta. kişileri arıyorlar veya mesaj çekiyorlar. arayarak kişisel şeyler soruyorlar ve bilgi alıyorlar. veya kuzen diye mesaj atıp muhabbete giriyorlar. kuzen'li mesajlar kız aramak için diğerkileri de kredi kart hesabı ulaşımı için. özellikle de turkcell merkez diye başlıyor bu aramalar. mesajlarsa kuzen diye çünkü en genel terim budur. kuzen diyince kuzeninizin mesaj attığını sanıp cevap verirsiniz birkaç mesaj sonra da anlarsınız ki o değildir. o da pardon sizi kuzenim sandım der ve bari tanıtın kendinizi nesiniz diye mesaj atar.

ne olursa olsun cevap vermeyin tanıdığınız numaralara ve mesajlara.
  • orion ares  (29.01.09 20:40:39)
telefon pc nin yanındayken arada etkileşim olur. sonuçta sürekli alıcı bağlantısı olan bi alet. televizyonun yanına koyarsan da yayını arada etkiliyor, ama çalmıyor. bu normal. ama arayan elemanla konuşmaman mantıklı olmuş. sıpanın tekidir, bi şeyler koparırım bu şekilde diye aramıştır.

  • lovemyself  (29.01.09 21:05:30)
kafadan bir türksel numarası sallamıştır. gençtürksel şifrenizi ele geçirmeye çalışan biridir. kendi türksel hattı yoktur, "eski şifrenizi aliyim, yeni şifrenizi şudur diyip kolpa yapacak, eski şifreniz diye elde ettiği bilgiyle de gidip mekdanlıtta yemek yiyecek, sinemaya gidecek falan. siz numarayı yemeyince callcenter ayağını abartmak için tarife marife yazmıştır.

  • kibritsuyu  (30.01.09 08:52:36)