boyun ağrısı

boynum yaklaşık 4 gündür hayatımı kararttı. ense bölümünün tam ortasında hayvansal bir ağrı var ve bu bi gece yatıp sabah kalkınca oluştu. kafamı çeviremiyorum, yukarı bakamıyorum. herhalde tutuldu diyip eczaneden muscoflex diye bi kas gevşetici aldım, o da zerre fayda etmedi. en iyisi doktora gitmek biliyorum ama hangi doktora gideyim? fıtık ise beyin cerrahına, tutulma ise ortopediye gitmem lazım sanırım ama bu fıtık mı değil mi bilmiyorum. duyuru üzerinden teşhis koyabilecek doktorlarımızın diplomasını altın varaklarla süsleyeceğim...

emin değilsen fizik tedaviciye git, onlar yönlendiriyor. kolum ağrırken öyle yapmıştım.

  • no avalon  (29.01.09 12:11:28)
tıp öğrencilerinin çoğu ders çalışırken uzun süre notlara bakmaktan dolayı boyunları ağrır ve asistan ablalarına abilerine sorarlar napalım diye. onlar da rheumon diye bir ilaç önerirler piyasadaki en etkili ilaç diye. vücuda ovalayarak uygulanıyor uzaktan sıkılıp. ben de zamanında boyun ağrıma iyi gelsin diye kullanmıştım gayet de iyi gelmişti. dene istersen bi

www.ilacrehberi.com
  • orion ares  (29.01.09 12:16:16)
açılın ben tıp öğrencisiyim:)

şimdi efendim sizi yönlendirebilirim ama boyun ağrısı kavramı çok geniş. bazı şeyler bilmeyilim.

*sabit mi yoksa baş kol vb yayılıyor mu?
*günün hangi saatlerinde belirgin. sabah mı çok akşam mı?
*hareket ettikce azalıyor mu artıyor mu sabit mi?
*cinsiyet:p

(bir de bunu okuyan doktor varsa özelden msj atsın hemen silicem:)
  • the kene  (29.01.09 14:07:01)
bir de eklemlerde mi yoksa kaslarla mı ilgili ayırımını yapabiliyor musunuz?

  • the kene  (29.01.09 14:08:03)
öncelikle arkadaşlar duyuruyu yazdıktan sonra direk doktora gittim o nedenle cevapları şimdi okuyorum. gittiğim hastanedeki beyin cerrahı yurtdışındaymış bu nedenle beni fizik tedavi bölümüne yönlendirdiler. muayene sonucuna göre sol kolumda refleks kaybı yaşadığımı ve boyun hareketlerimin ciddi anlamda kısıtlandığını söyledi doktor ve ardından mr a yönlendirdi. c.tesi çekilecek mr sonucunda durum netlik kazanacak ama tahmini olarak ilk teşhis boyun fıtığı.

@the kene:
* ağrı sağ koluma ve sırtıma doğru hafif zonklama şeklinde vurabiliyor bazen.
* sabah veya akşam aynı gibi. belki akşama doğru artıyor diyebilirim.
* hareket ettikçe sanki biraz daha artıyor.
* erkek
* valla kasta değil sanki. tam olarak ağrının en şiddetli noktası, ense bölümümün tam ortasından geçen omurda gibi.
  • hevipeyra  (29.01.09 14:16:26)
geç kalmayıp gerçek bir doktora gitmekle çok iyi yapmışsınız. acil şifalar dileyiğle.

  • the kene  (29.01.09 14:21:46)