Blogum için eleştirilerinize ihtiyacım var

Yeni açtığım blogum için her gün yeni bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden biraz eleştiriye ihtiyaçım var. Şurda şunu yap şunu düzelt veya şu kısım çok kötü olmuş sen bu işe bulaşma şeklinde bile eleştiri yapabilirsiniz. Benim için önemli olan kısımlar İncelemer ve Sinema Dünyası kategorisi oralara daha çok özen göstermeye çalışıyorum.

www.salieh.com

dostum naçizane fikrimdir; sinema kategorisi artık blogların en büyük klişesi. ve hemen hiçbirinde dikkate değer bir şey yok. film konusunda insanların referans aldığı tek yer artık ekşisözlük zaten. hemen her filmin başlığı var. bence sinema kategorisini kaldırıp daha ilginç bir kategori oluştur.

  • henrychinaski  (10.03.13 20:34:49)
kategori koyma. Günlük bi blog olsun. Tasarım olarak konsept belirle kendine. Düz bi blog şuanda.

  • Agnahie  (10.03.13 20:43:01)
bayağı güzel bir blog olmuş tebrikler

  • Sandman  (10.03.13 20:44:10)
@henrychinaski
hocam nerdeyse her gün bir film izliyorum. her gün yazıcak bir şey benim için sorun olmuyor ve bunu sinema kategorisi sayesinde yapıyorum. Ordan bir takipçi gelmese de olur. Aslında orayı tamamen kendim için yazıyorum.

@Sandman sağol hocam.

@Agnahie
Hocam biraz daha açabilirmisin. Tek bir konu üzerinden mi gidiyim yani.
  • Salieeh  (10.03.13 20:44:13 ~ 20:46:01)
Fon beyaz olmasın da ne olursa olsun. Acayip yoruyo gözleri okumak eziyet resmen.

  • buzbebek  (10.03.13 20:46:50)
Önceki bloglarına da tesadüfen denk gelmiştim dostum. Daha önceki blogun Google page rank'te epey üst sıralarda olduğuna göre demek iyi bir altyapın var bu iş için. Sinema için ise; iyi bir izleyicisin, vaktin oldukça devam et derim.

  • hadji  (10.03.13 20:50:01)
blog güzel içerik güzel aynen devam

  • xyz123  (10.03.13 20:50:57)
@buzbebek bunun için çalışmalara hemen başlıyorum. Sağolasın.

@xyz123 teşekkürler.
  • Salieeh  (10.03.13 20:54:51)
Tek bi konu üzerinden gitme ama kategori de ekleme, her gün bikaç bişey yazıyorsan günlük gibi olur daha güzel olur

  • Agnahie  (10.03.13 20:56:01)
@Agnahie sen bir haber sitesi değil blogsun kendini abartma diyorsun gibi anladım. Sağolasın bunu dikkate alıcam. :)

  • Salieeh  (10.03.13 21:00:27)
Bence yer yerde yazan şeyleri tekrar yazma. Yani Facebook'un yeni ana sayfa tasarımı zaten binlerce haber sitesinde var şu an, sen de aynı şeyi anlatıyorsun, e okumak için bir sebep göremiyorum ben. Ha UI designer'sındır, benzersiz yorumlar katarsın, o zaman tamam, ama bu haliyle gereksiz görünüyor.

Farklı şeyler yaz yani. Bence. Yorum olsun.
  • roket adam  (10.03.13 21:34:47)
türkiye'de özellikle mobil oyun/uygulama konusunda blog çok fazla yok, yurtdışında sırf bu konular için ciddi sayıda site var. bunun üzerine biraz daha eğilebilirsin, tabi jailbreak diye ayrı bir kategori olmayacaksa. görünce çok şaşırdım açıkçası. ya 1-2 dolarlık uygulamaları korsan olarak indirmeye yarayabilecek programları incelemeye devam et ya da direkt mobil uygulamaların tanıtımına yer ver. ikisinin bir arada olması kimseye bir şey katmaz. en azından benim fikrim, korsancılığı destekleyecek bir tavırda bulunma. yani iphone'a o kadar para sayan adamın gidip de, yaratıcı ekibin ortaya çıkarmak için aylarını verdiği bilmem kaç dolarlık oyunu kırık kullanması bence çok acınası bir durum.

onun dışında iyi tabi ama sanki yapmak istediğin blog olayı günlük gibi değil de biraz daha somut fikirler hakkında bilgi vermek üzerine kurulu olsa gerek. dolayısıyla belirli bir konseptinin olması daha iyi olabilir tabi. bir yanda jailbreak, diğer yanda sinema, öbür yanda site tanıtımı...vs dağınık biraz.
  • soso  (10.03.13 21:34:55)
@roketadam sağol hocam bu konuda haklısın.

@soso çok haklı geldin birden hemen jailbreak kısmını kaldırdım. İlerde düşündüğüm bir şey içinde jailbreak kısmı saçma olucaktı zaten.
  • Salieeh  (10.03.13 21:56:47)