Emniyet'ten Ehliyet için randevu alma?? Ehliyet alma süresi?? İstanbul

Merhaba arkadaşlar, istanbul için,

emniyetten ehliyet için randevu almaya çalışıyorum ama önümüzdeki 3 gün de dolu görünüyor, ne zaman açılıyor sistem acaba biliyor musunuz? ona göre bilgisayarın başına geçip alayım randevumu..

randevu aldıktan sonra evraklarım tamam bir şekilde emniyete gittiğimde hemen alabiliyor muyum ehliyetimi, yoksa git sonra gel mi diyorlar...

yakın zamanda ehliyet alanlar, kurstan dosyayı alma işleminden sonrasını paylaşabilirlerse çok mutlu olurum..

teşekkürler şimdiden..

benim denk getirmem 4 ay sürmüştü randevuyu. randevu aldıktan sonra para veriyorsun, belgeleri veriyorsun, 1 hafta sonra gel diyolar, 1 hafta sonra gidince de ehliyeti veriyolar.

  • there is a light that never goes out  (25.02.13 21:19:49)
çok rahat gün bulmuştum. o konuda hiç sıkıntı yaşamadım.
sabah bankaya gittim parayı yatırdım. sonra merkeze gittim. şöförler derneğine gönderip dosya aldırdılar. sonra gelip sıramı beklerken parmak izini verdim. sonra sıra geldi. belgeleri verdim. parayı aldırlar. 10 gün sonra gel ehliyetini al dediler. gittim hiç randevu almak sıra bekleme olmaksızın aldım.

  • emekli intihar komandosu  (25.02.13 21:23:37)
pendik için konuşayım 2 hafta önce aldım. saat 8 ila 8:30'da açılıyor randevular.

  • mattiadestro  (25.02.13 21:40:06)
sistem - bildiğim kadarıyla - gece yarısından sonra yenilenmektedir. ilk başlarda yoğunluktan dolayı ben de randevu alamıyordum; lakin bir gün çok erken bir saatte kalkıp şansımı denedim ve randevuyu alabildim.

belirtmeliyim ki, sürücü belgesi harcını ziraat bankasına yatırdıktan sonra almış olduğunuz makbuzda ''isim'', ''soyisim'' ve ''t.c. kimlik numarası'' gibi kimlik bilgilerinizin okunaklı br şekilde çıkıp çıkmadığına dikkat edin. zira silik bir harf veya herhangi bir yanlış bilgi yüzünden emniyet müdürlüğü tarafından tekrar bankaya gönderilebilirsiniz.

tüm evrakları eksiksiz bir şekilde verdiğinizde sürücü belgesi yoğunluktan ötürü o anda verilmeyebilir ki, umumiyetle verilmez. ben, sürücü belgemi iki gün içinde almıştım.

son olarak pasaportunuz varsa parmak izi belgesi almanıza gerek yok. şayet pasaportunuz varsa onun da fotokopisini isterler. dolayısıyla pasaportun fotokopisi çekilmiş bir şekilde gidin.
  • lynyrd skynyrd  (26.02.13 01:27:12)