argo filminin adı neden argo

türkçede argo küfürlü söz demek ingilizce de ise argo diye bir kelime yok hal böyleyken türkçedeki argo kelimesi değil filmin adı ingilizcede de böyle bir kelime yok e peki filmin adı neden argo yani argo kelimesi bu filmde ne anlama geliyor yoksa filmde irana girebilmek için çekilen sahte filmin adı mı argo ama yine de bir anlamı olmalı yoksa bu kelimenin filmde anlamı yok mu uyduruk anlamsız bir kelime olarak mı kullanılıyor?

american reconisence government organization. filmi henüz izlemedim.

  • 9kuyruklukedi  (18.02.13 03:00:55 ~ 03:02:55)
  • cepeuc  (18.02.13 03:25:17)
gerçekten noktalama işaretlerini bi öğrensen boş vakitlerinde. soruna gelirsek, filmde geçen argo filmi gerçekte de argo. filmin içerisinde adı geçen filmin adı argo yani. bi anlamı yok argonunda.

film isimleri illa anlamlı olmak zorunda da değil ayrıca.
www.imdb.com
  • trajikomix  (18.02.13 04:34:51)
ayrıca türkçede argo küfürlü söz demek değildir.

  • benjaminlinus  (18.02.13 07:02:51)
@trajikomix matrix ve terminator kelimelerinin anlami olmadigini mi dusunuyorsun cidden?

  • inancsiz deve  (18.02.13 07:24:48)
argo'nun anlamı varsa dahi biz bilmiyoruz, filmde bir bilimkurgu filminin uydurma adı olarak geçiyor. yani örnek nedir bilemedim ama arog gibi. bir manası yok. afilli, yabancı ve merak uyandırıcı duruyor yani.

düdüt: filmin içinde tam olarak geçen bu. ''biz, izleyici olarak'' yazdım bunu ha filmin dışında bir anlamını arıyorsan araştır, vardır açıklaması.
  • musluksuyu  (18.02.13 07:36:10 ~ 12:22:37)
Argo, mitolojik bir isimdir. Altın Post'u ele geçirmek için yola çıkan bir grubun gemisinin adıdır. Grubun adı da Argonot'lardır. Bu kelimelerle nette aratırsanız bilgi bulabilirsiniz. Filmin adı da buradan gelir.

  • whoosie  (18.02.13 07:58:31)
@trajikomik
oha totomla güldüm. anlamı olmak zorunda değil mi? matrixin mesela bi anlamı yok mu? o_O sdfsfasd

  • KidLazer  (18.02.13 08:24:03)
argo türkçede küfürlü söz demek değildir +1

  • microfiction  (18.02.13 11:02:39 ~ 11:03:45)