Ipad with Retina Display

16 gb olanı hediye geldi. bu akıllı telefon-tablet vs son yıllardaki gelişmelerden hiç haberim olmadığından gelip sorayım dedim, mühendislik için kullanılabilir bir şey midir bu?

mesela bu ipadler için özelleşmiş cad programı var mı? ya da autocad solid gibi firmalar ipad için model çıkarıyorlar mı?

cevap hayırsa satmayı düşünüyorum ben bunu. satayım mı yoksa "bak şöyle bi şeyi var çok iyi satma kullan" diyeniniz var mı?

sat bence. kaça satmayı düşünüyosun?

  • dokunmakalbime  (14.02.13 15:45:08)
"mesela bu ipadler için özelleşmiş cad programı var mı? ya da autocad solid gibi firmalar ipad için model çıkarıyorlar mı? "

buraya cevap verebilecek biri olsa kafam daha net olacak. daha kutusunu açmadım bi bilgim olsa ona göre hareket ederim de yok malesef.
  • agazade  (14.02.13 15:47:25)
var. var da sıkıntılı. ancak görüntülemek için kullanabilirsin. editlemek falan eziyet olur.

  • mobilemob  (14.02.13 15:51:30)
kitap okuyabiliyor muyuz bunla

  • agazade  (14.02.13 15:56:05)
okursun ama uzun süreli zor olur. gözler perişan oluyor.

  • mobilemob  (14.02.13 16:01:59)
arka planı ışıklı olan her alette, kitap okumak gözü yorar. normalde ipad'in kitap uygulaması tabletler arasında en gelişmişi. ama yine de bir kindle değil, arkadan ışıklandırması var çünkü.

mühendislik uygulaması olayı çok zor. Mac'lere PC'lere yazıyorlar o uygulamaları çünkü insanlar çalışıyor, ama ipad'i facebook'a girmek için kullanan %98'lik kesim varken yıllar sürecek program geliştirme aşamalarından geçip cad programı yazmıyorlar.

"üretim" değil "tüketim" için kullanabilirsin ipad'i. müzik dinlersin, kitap okursun, web sitelerinde gezersin. içerik tüketirsin yani. üretme amaçlı kullanmak zor. iyi bir word processor bile yok, yazı yazma doküman hazırlama amaçlı. pdf okuyan çok uygulama var ama.
  • harzem  (14.02.13 16:37:02 ~ 16:38:21)
Bana satabilirsin mesela ?

  • xquazzar  (14.02.13 19:55:50)
@harzem

aynen katılıyorum. altına imzamı atarım.
  • mobilemob  (14.02.13 20:18:42)