Yoklama kaçagı birinin askere gidişi......El yardım lütfen.....

Gençler okul yaş haddinden bitmeyecegi için okulu bırakıp askere gidecegim.Yaklaşık 6 aydırda yoklama kaçagıyım.Şube ile görüştüm.Adamlar 3-4 gün içinde birliginde olursun dediler başvuru yapar yapmaz.Nasıl olacak bundan sonrası bilen varmı.Beni ara dönemde alacagı için daha mı az acemilik yapacagım yada daha fazla ? Yoklama kaçagıyım diye sürgün yada yoklama kaçaklarının gönderildigi bi birlige mi gönderiliririm.Başından geçen, bilgisi olan varsa bi bilgi versin.Hatta özele mesaj atsın arayayım onu bilgi alayım sizden.

hocam 29'a kadar üniversiteyi bitirememiş gönlü bol mezhebi geniş bir adamsın, şu saatten sonra bunları mı takıyorsun koy götüne :)

  • Golgi  (14.02.13 10:38:08)
panik yok. devre kaybı deniyordu bunlara. onlardan bi farkın olmaz farklı muamele görmezsin.

  • sehpa fx350  (14.02.13 10:42:24)
hacı bende askere giderken senin durumunda idim. olayları sana anlatırım birazdan müsait değilim.

  • 1917  (14.02.13 10:50:37)
benzer durumdayım . rica ediyorum özel mesaj yazmayın burda konunun devamına yazın ki bende bilgi olarak nasiplenebiliyim

  • zoban  (14.02.13 10:59:09)
şubat ayının 20'si gibi askere alımlar başlıyor. (xx/1 devre dedikleri olay, uzun dönem)ben şubat 21 ve ya 22 gibi şubeye gittim. askere gitmek istediğimi söyledim. Orada bir dilekçe yazdım içeri (hatırladığım kadarı ile ) "hemen askere gitmek istiyorum."gibi birşeydi.

Dilekçeyi verdiktenten sonra devlet hastanesine gidip muayene oldum(şubenin verdiği evrağa 2 doktor imza attı).Şubeye dönüp evrağı teslim ettim,biraz bekledikten sonra ;

121.jandarma er eğitim alayı'na gideceğimi söylediler (şok 1, çünkü4.bölükten sonraki bölükler doğu'ya giden bir birlik). şubedeki görevli ile konuştuğumda iyi bir yere verdiğini söyledi. çünkü diğer seçenekler ısparta dağ komando,izmir foça komado idi. ne zaman teslim olurum dediğimde, görevli 2 gün yol verdik, 2 gün sonra teslim olacaksın, hatta şu an askersin dedi (şok 2, ben 1 ay filan sonra giderim diye düşünüyordum). sonrası malum gittik teslim olduk.

eğer mart 15 gibi gidersen xx/1 devreler yemin edeceği için Devre kaybı olursun. DK olsan; acemi birliği 5 buçuk ay olur. Çarşıya ancak 3 buçuk ay sonra çıkarsın (xx/2 devreler yemin ederken). 1 devre ustaya gitmek için ayrılıpta 2 devreler teslim olana kadar arada geçen sürede, eğitim birliğinin bütün pis işleri sana ve senin gibi DK'lara kalabilir/kalır(121.jandarma'da böyleymiş). Yoklama kaçağı durumundasın ve uzun dönemsen doğu'ya gitme ihtimalin yüksek ve şubat 23-25 gibi asker olabilirsin hazırla kendini.
  • 1917  (14.02.13 14:21:37 ~ 14:32:45)