odtü, hacettepe arası geçiş?

bir arkadaşımın dediğine göre hacettepe EE okuyan birisi notunu yüksek tutarsa odtü EE'ye girebiliyormuş. bu doğru mudur, olursa nasıl olur bilgisi olan var mı?

Olabilir her zaman ama hiç bir zaman kolay değildir. İşin doğası gereki tersi bir geçiş de o kadar kolay değil. Yani Odtü'den Hacettepe'ye geçmek istersen o da zor.

Bir de sanırım dersler saydırma konusunda ciddi sorun yaşanır.
  • hatali sifre  (10.02.13 17:22:49)
EE'den kasit elektrik elektronik mi

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (10.02.13 17:28:02)
marmara bilgisayar mühendisliğinden odtü'ye geçen bir arkadaşım vardı, mümkün yani.

  • ludmilla  (10.02.13 17:38:17)
Sadece genel not ortalaman yeterli olmayabiliyor, üniversite sınavına girdiğin yıl aldığın puanın, gitmek istediğin bölümün o seneki taban puanından da yüksek olması gerekebiliyor. Bu konudaki şartlar, kontenjanlar vb. durumlar üniversiteye, bölümlere ve hatta yıldan yıla değişiklik gösterebilir o nedenle senin ODTÜ öğrenci işleri biriminden bilgi alman en sağlıklısı.

  • Lethe  (10.02.13 17:52:38)
üniversite okuyor musun bilmiyorum ama üniversitede yüksek ortalama yapmak össde ilk yüze girmekten daha zor.
abi ben şimdi hacettepeye kapağı atayım sonra orda yüksek ortalama yapar odtüye geçerim diyorsa zor geçer.
istatistiksel konuşmak gerekirse 1000 kişiden 1 tanesi belki o şekilde geçiş yapabiliyordur.
  • andoreii  (10.02.13 18:18:05)