Reddetme işi

Bir süredir aynı ortamda bulunduğumuz bir hatun kişisi feci halde yazıyor bana. Yaptığımız çalışma dolayısıyla da bi en az 4-5 ay daha aynı ortamda bulunmamız gerekiyor. Facebooktan ekli elbette diğer bütün ekip arkadaşlarıyla birlikte.

Şimdi; ben bu hatuna yüz vermiyorum. çok da bariz yüz vermiyorum. facebooktan yazdıklarına da nezaketen kısa cevaplar veriyorum. Anlamış olması lazım yani yüz bulamayacağını. Hani sürekli bir muhabbet açmaya çalışıyor ben geçiştiriyorum. Bir değil iki değil. Hani bariz bir yavşama durumu var ama kalkıp "ben senden hoşlanmıyorum kusra bakma" diyebileceğim bir durum da yok ortada. Şimdi de "burası kasıyor msn var mı" benzeri "net kesilip duruyor, telefon numaranı ver istersen telden konuşalım" dedi biraz önce. Gitmem lazım sonra konuşuruz deyip kaçtım yine de rahatsız olmaya başladım bu durumdan iyice. Hani ben beceremedim galiba bu sefer hoşlanmadığımı belli etmeyi. tavsiyeniz var mı? çünkü öyle bir durumdayım ki "ben hoşlanmıyorum senden" desem kız kalkıp "ne alakası var ben öyle arkadaşça konuşuyordum" a çevirebilir durumu. sonra millete de kendi kendine gelin güvey olmuş der. kız milleti işte bilirsiniz. neyse napayim da nasıl reddedeyim yahu?

o bulunduğunuz aynı ortamlar şayet iş dışında da oluyorsa yanında kız arkadaşını götürüp hafif samimi davranışlar göstererek onda ilgin olmadığını gösterebilirsin.

ya da facebookta ilişki durumunu nişanlı yap 2 gün öyle kalsın :)
  • neira  (10.02.13 16:59:42)
zaten reddetmelik bir durum yok, kiz soyledigin gibi arkadasca konusuyor. eger ciddi ciddi acilmaya karar veripte acik acik soylerse herseyi o zaman ben sen arkadas olarak goruyorum klisesini kullanabilirsin.

  • sorusuolaninsanmodeli  (10.02.13 17:00:26)
"pardon cevap veremedim, kız arkadaşım aradı da" falan de

  • groove salad  (10.02.13 17:05:39)
en etkili yöntem götüremiyorsan bile kızarkadaşın olduğunu belli etmek. o senle muhabbet açtığında sende kızarkadaşından ve onu ne kadar çok sevdiğinden falan bahset. en etkili yöntem

  • Wolfware  (10.02.13 17:09:20)
cevaplar için teşekkürler. aslında asıl sıkıntı olan nokta şu telefon numarası işi. bu sefer geçiştirdim ama telefon numarası için ısrar ederse tekrar nasıl vermeyeceğimi bulamadım. sonuçta aylarca yüzyüze bakmak, birlikte çalışmak durumunda kalacağız.

wide'ın dediği gibi offline olmak kabalık olsa da belki bir çözüm olabilir...
  • yule  (10.02.13 17:25:28)
ona kanka de. bir kızdan hoşlandığını ama nasıl yaklaşman gerektiğini bilmediğinden bahset, tavsiyesini iste vs.

  • zgrydn  (10.02.13 17:34:27)
aslında kız arkadaş değil de erkek arkadaşım diye şeyetsen bence tüm ilişiğini keser hatun.

  • astaroth  (10.02.13 18:33:21)
açılmasını bekle sonra "ben seni arkadaş olarak görüyorum "de. hep kızlar mı yapıcak

  • rahmi pinkfloydoglu  (10.02.13 21:51:11)
ona sevgiline sevgililer gününde ne alacağını sor arkadaş olduğunuz için fikrini sorduğunu söyle onu nekadr çok sevdiğini hediyenin çok önemli olduğunu sölersin yada çok pahalı bir hediye aldığını anlat kız arkadaşına. bazen kadınlar sevgiyi paryla ölçer. öle bi tipse kız arkadaşınızı gerçekten çok sevdiğinizi düşünüp vazgeçebilir :D

  • carpa_diem  (13.02.13 01:17:40)
sen iyi kızsın seni arkadaşıma yapayım kanka de.

  • SiyamkedisiZorro  (13.02.13 16:27:18)