vatan bilgisayar cihaz değişimi

selamlar,
bundan tam 6 gün önce, vatan bilgisayar'dan aldıgım htc cep telefonunun üzerinde bir adet ölü piksel(aslında stuck pixel) çıktı. değiştirmek için gittiğimde, bana, cihazı teknik servise götürmem gerektiğini söylediler.

daha 6 gün önce aldıgım telefonu teknik servise tamir için vermek istemiyorum; değişim istiyorum. buna ek olarak, yenisi ile değişim yapsalar bile 20 gün bekleyemem (haftaiçi çalıştıgım için çok zamanım yok ve teknik servis haftasonu kapalı). sorunu hemen tespit edip getirdiğim gibi değiştirirler mi ki cihazı? değiştirdikleri cihaz kutulu 0 bir cihaz mı olur?

normalde, belli bir süre içinde geri getirdiğim ürünü, sorunlu olduğu için kayıtsız şartsız değiştirebilme hakkım yok mudur acaba?

teşekkürler

böyle mağazalarda 7gün içinde kullanılmamış açılmamış ürün iade alınır sadece.

yeni bir ürünle değişim veya para iadesinin kararını teknik servis verir. 30gün içinde arızalanmış ürünlerde iade veya birebir değişim talep hakkın bulunmakta.

bildiğim şekliyle böyle.
  • sadun.net  (09.02.13 17:58:23)
Sorunlu ürünü değiştirebilirsiniz tabiki ama ölü piksel konusunda her markanın ayrı bir garanti politikası var. Bunun belirlenmesi adına vatan cihazın yetkili servise gitmesini istemiş.

1 tane sıkışmış piksel ile ürünü değiştirme insiyatifi şuan servise, sizin baskınlığınıza ve şansınıza bağlı.
  • bavyera86  (09.02.13 18:11:00)
7 günü geçtim, alışveriş bittiğinde, faturayı eline aldığın anda ürünü iade etme gibi bir durum söz konusu olmuyor. Mesafeli satışlarda (internet alışverişi işte genel adıyla) 7 gün içinde, sorgusuz-sualsiz iade edebiliyorsun ama elden alımlarda geçerli değil.

Ürün servise gitmek zorunda. 20 iş günü (cumartesi dahil) yasal süre. Beklersin, beklemezsin, orası senin bileceğin iş. Arkadaşın dediği gibi, değişim veya iadeye onlar karar verirler.
  • ahmetcan44  (09.02.13 18:18:44)