ebay, amazon vs.

iyi sabahlar, şimdi ben internette dolanırken şunu www.bhg.com çok beğendim ama türk alışveriş sitelerinde benzerini bulamadım ebay www.ebay.co.uk ve amazonda www.amazon.co.uk buldum. şimdi sözlükteki bu sitelerin başlıklarından okuduğum yorumlar da değişken, bunlar gümrükten geçer mi? elektronik, kozmetik vs. olmadığı ve fiyatı da ucuz olduğu için sorun olmaz diye rahattım ama bazı yorumlardan sanki işleri yanlış biliyormuşum astarı yüzünden pahalıya gelecekmiş gibi işkillendim. daha önce yurt dışı alışverişi yapmamış olan beni aydınlatabilir misiniz? bunlardan alsam ve shipping varsa türkiye ye gelir mi?, ürün bedeli ve kargo parası dışında başka bir ek ücret öder miyim? amma yazdım kıçı kırık bir plastik şey için :)

trajikomix, cevap için çok teşekkürler :)

ödemezsin. çok net.

o okuduklarının hepsi para sınırını takmayanlar yada takık gümrük memurlarına denk gelenler. kozmetik,yiyecek,cep telefonu. bunlar kesinlikle yasak. bunlar harici 70 avroyu geçmeyen ürünler gümrüğe takılmazlar.

edit: aklıma takılan şeyi buldum, protein tozu yağ yakıcı gibi supplementler de getirtemezsin. milli sporcular hariç ama onlar getirtebiliyor.
  • trajikomix  (09.02.13 02:52:20 ~ 03:12:33)
amazondaki gelmez çünkü sadece kitap ve dvd gönderiyorlar diye biliyorum.

ebay'den alabilirsin sorun olmaz.
  • halitkin  (09.02.13 09:47:21)
amazon'un sitesindeki ürün geliyor, ancak satıcı amazon değil, aşağıda da yazdığı gibi Tszuji adlı bir satıcı.

bunu söyledim çünkü: satıcı kısmı: amazon.com olarak görünen ürünlerin türkiye'ye kargosu en ucuzdur. diğer satıcılardan alırsanız kesinlikle daha yüksek kargo fiyatı ile ücretlendirilirsiniz. alışverişlerinizde buna dikkat edin.

amazon'dan bir şeyin gelip gelmediğini öğrenmek için de hesap açın ve adresinizi ekleyin. daha sonra ürünlerin sayfasına baktığınızda "bu ürün adresinize postalanamaz" demiyorsa ürünü rahatlıkla alabilirsiniz demektir.
  • zgn  (09.02.13 12:17:50)