Yurtdışında yüksek lisans sorunsalı

Asil Romalılar..
Geçtiğimiz haziran ayında açıktan işletmeyi bitirdim son 2.5 yıldır da özel bir şirkette çalışıyorum. Yaş 26 sularında seyrediyo ve acaip bi okuma, kendini geliştirme, yurtdışı tecrübesi edinme telaşı sardı beni. Yurtdışında yüksek lisans-mba yapma düşüncesindeyim. Amerika'yı deneyim dedim şansıma bombalar patladı herşey karıştı tüm vizeleri reddettiler benimki de dahil olmak üzere 2 okuldan kabul almama rağmen göt gibi kaldım ortada. İngilizcem bi amerikalıyla suriye'nin dış borçlarını tartışacak düzeyde mevcut. Siz değerli roma halkı engin tecrübelerinizle hangi yolu izlememi önerirsiniz acaba? Yurtdışına çıkıp kendi halinde bi hayat kuracak kadar birikimim mevcut ancak en doğru şekilde kullanma niyetindeyim.

ertelerler ertelemesine de benim hem hevesim kaçtı hemde bi term daha bekleyecek vaktim yok malesef.

  • drabull  (08.02.13 20:37:48)
Kanada'da saglam okullar var isletme uzerine. Uzun vadede vatandaslik da alirsin.

  • curt  (08.02.13 20:42:15)
vatandaşlık derdinde değilim bikaç sene takılayım kendi başıma çalışayım, okuyayım sonra dönerim ülkeme. kanada hakkında pek bişey bilmiyorum ama daha önce vize alan, başvuran tavsiye verebilecek birileri var mıdır acep?

  • drabull  (08.02.13 20:52:45)
ingiltereyi önerebilirim size. hem vize işleri falan oldukça kolay amerikaya göre. ben de başvurdum eylül'de gideceğim hatta istediğiniz konuda yardımcı olabilirim. yalnız baştan söyleyeyim ingilizce seviyesi için ielts veya türevi birşeyler lazım olmadan zor.

  • benjaminlinus  (08.02.13 21:35:15)
toeic skorum var geçerli olur mu acaba ingiltere için? birde masraflar falan ne kadar tutuyo başvuru esnasında?

  • drabull  (08.02.13 21:48:49)
Kanada konusunda yardimci olabilirim. Vize cok zorlamiyor.

  • curt  (09.02.13 01:23:02)
toeic hakkında pek bir bilgim yok ama okulların sitelerine bakabilirsiniz mesela (git:www.kingston.ac.uk )

buna bir bakın fiyatlar gerekenler herşey var burda. en azından bir fikir olur. ben bütçemi 60-70 bin lira olarak ayarladım herşey dahil 1 sene için.
  • benjaminlinus  (11.02.13 09:00:02)