Burada anlatılmak istenilen nedir?

Supposing your customer wants to have a table name longer than thirty characters? Well they can't. There's no workaround for that. I know we're supposed to shield our users from the nasty implementation details. But sometimes it is better to expose some of the internals and impose constraints on our users, provided we give them more in return. In this case, in exchange for surrendering the ability to call a table "select" they get a more reliable and robust framework - because it will be easier to develop and maintain. –

Ben şöyle çevirmeye çalıştım: düşünelim ki müşteri tablo adını 30 karakterden büyük yapmak istedi? yapamaz. Bunun için bir çözüm yok. Kullanıcılarını saçma sapan implementasyonlardan korumayı kabul ettik ama bazen de kullanıcıları bu durumda bırakmak kısıtlamaktan daha iyidir. bu durumda ise (gerisini çeviremedim tam, gerçi yukarıyı da tam çeviremedim ama herhalde az çok buna yakın bir şeyler demek istiyordur diye düşünüyorum.)

Birisi daha güzel bir şekilde çevirebilir mi?

Müşterinin, tablosuna 30 karakterden daha uzun tablo ismi vermek istediğini farzedelim? Elbette mümkün değil. Bunu yapmanın herhangi bir yolu yok. Kullanıcılarımızı geçiş süreçlerinde saçma detaylardan korumamız gerektiğini biliyorum. Fakat bazen içimizdekileri müşterilerimiz ile paylaşmak ve onlara kısıtlamaları dayatmak daha iyidir. Ki bu durumda, bir tabloya "tercihe bağlı" denmesinden vazgeçmek karşılığında müşteriler daha güvenilir ve sınırları belirli bir çerçeveye sahip olacaklar -çünkü daha kolay geliştirebilir ve sürdürülebilir olacak.-

  • hiko seijuro  (07.02.13 12:39:24 ~ 12:39:37)
Teşekkürler

  • barix  (07.02.13 13:30:22)