Twitter'da paylaştıklarımız ilerde başa dert olur diye korkmuyor musunuz?

Biz lisedeyken bir öğretmenimiz internette yaptığımız her şeyin kayıt altına alındığını,ilerde büyük adam olmak istersek bunların önümüze koyulabileceğini söyleyerek bizi uyarırdı.

Şimdi bakıyorum da Twitter'da takip ettiğimiz herhangi birinin nelerden hoşlandığını,en yakın arkadaşlarının kimler olduğunu,dertlerini,ailesiyle sorunlarını öğrenebiliyoruz-genelde-Peki bu bilgiler beni işe alacak firma tarafından okunursa,ilerde önüme kötü bir şekilde çıkarsa diye kimse endişelenmiyor mu?Paylaşımlarınızda bunların kaygısını yaşıyor musunuz?

bişolmaz sülalemiz raad.

  • goodz  (06.02.13 00:14:37)
ben korkuyorum, ilerde çok ünlü bir rockstar ya da başbakan olursam başım belaya girmesin diye dikkatli paylaşımlar yapıyorum.

  • secilmis uye  (06.02.13 00:16:47)
Japonya da ık departmanları google check yapıyormus. Buraya da gelmıstır o uygulama.

  • atmacaged  (06.02.13 00:17:38)
bu yüzden isimden çok rumuzla takılabilirsin ilgili sitelerde.

  • musluksuyu  (06.02.13 00:17:38)
kaygı duyacak adam facebook.unda twitter.ında paylaştığı şeylere dikkat eder. hesabım var ama hiç twetim yok, fb.umda özel hiç bi şey yok. evet, sadece hocanız değil uzmanlar da uyarıyor bunlara dikkat diye.

www.youtube.com hatta konuyla şöyle de bi video var.

twitter ayrı bi olay. arada bi bazı arkadaşlarımın sayfalarına bakıyorum. kullananlar alınmasın ama bir çokları için mallık seviyesinde.

arada bi ismini, mail adreslerini, internet nicklerini googleda ve diğer sitelerde aramalı. çok şaşırtıcı sonuçlara varabiliyor bu paylaşım çılgınlığı.
  • dahinnotha  (06.02.13 00:20:09)