Ben Ne Yapayım? - Laptop

Merhabalar,
Çok büyük ikilem yaşıyorum. Bana bi yol gösterin. Bugün zaten çook eski olan dizüstü bilgisayarımın ekranını çatlattım. 6 ay öncede usb portları kırmıştım. Şimdi ben ne yapayım? 350-400 lira verip bu külüstürü tamir mi ettireyim? 600 liraya i5 işlemcili 2.el temiz bi laptop mu alayım, 800-900 liraya i3 işlemcili sıfır bir laptop mu alayım yoksa 6 ay sonra Amerika'dan bir ultrabook mu alayım? Amerika'dan al derseniz bu 6 aylık süre içinde ne yapayım?

Not ; Gıyabında konuşulan laptop sadece ve sadece internetten online HD dizi/film izleme, torrent ve ödev için kullanılacaktır.

6 ay bununla idare et, çok çok acil ihtiyaç yok belli ki, biraz sabır bence.

  • pccopath  (31.01.13 00:46:07)
Acil ihtiyacım yok ama bugün ekranı çatladı bilgisayarımın dediğim gibi ve usb portları da kırık. Yani ne yazıcı bağlayabiliyorum ne harici disk. Ve kullanabileceğim başka bilgisayarım da yok.

  • ozzyninpambukgotu  (31.01.13 00:52:38)
aciliyatı yoksa 6 ay bekle yok varsa da adam gibi bi 1500 tl'ye falan adam gibi bir i5 laptop al, yazıktır 600 tl'ne.

  • jihat  (31.01.13 00:59:49)
6 ay bilgisayarsız yapamam o mümkün değil. E tamir ettirsem 350 lira tutacak zaten bir de üstüne 2008 yılının teknolojisini kullanıyor olucam. Hazır 350 lira zaten cebimden çıkacakken bende 600 lira vereyim beni 2 yıl idare etsin diyorum. 2 yıl sonra yine Amerika'dan güzel bir alet alırım. Dediğim gibi çok kararsızım.

  • ozzyninpambukgotu  (31.01.13 01:05:58)
eğer iki yıl dayanırım diyorsan al buradan i5 bir cihaz.

  • nickiyle oynayan yazar  (31.01.13 02:06:50)
200-300 tl ye bir laptop al sahibinden.com dan falan. kelepir olsun. sonra da işin bitince onu 150 tl ye satarsın böylece 6 ayda 150 tl zararla kapatırsın işi.

  • ozdek  (31.01.13 08:31:39)
benim p4 kasayı vereyim sana ucuza 6 ay idare et, ultrabook alırsın sonra.

  • hasmetizm  (31.01.13 09:29:45)