Rusya'da Çalışmak

Rusya'daki şantiyelere teknik ressam olarak giden var mı? veya ben; şantiye tecrübesi sıfır olan ama autocad'in anasını ağlatabilen,
3 yıl kurumsal firmada fabrika içi tecrübesi olan
"ea sports ingilizcesi" bilen, rusça'nın yanından bile geçmeyen
gencecik bir makine resim konstrüksiyon teknikeri olarak ne kadar uygun olurum gitmeye? sevgilimle gitmeyi planlıyorum hatta?
...nedir?

sevgilinle gideceksen gitme. kendine de yazık edersin; kıza da. (burada erkek olduğun varsayımı işliyor)

onun dışında işe alışılır 2-3 ay içinde.

dil konusu çözülür. çözmeyen yoktur. maksimum 1 sene. olmazsa tercüman tutulması olası ve ücretleri çok yüksek değil.

hayatının bundan sonraki süreci boyunca yurtdışı şantiye deneyiminden dolayı oralara işe çağırılırsın.
  • izafi  (28.01.13 12:18:07)
Kesinlikle git, istiyorsan sevgilinle git ama git. Lise arkadaşım gitti, pezevenk hem orada evlendi, karısını aldattı, taş gibi kızlarla gününü gün etti, hem de inanılmaz bir para kazandı. Zaten oradan sonra Irak, Fransa ve ABD'ye gitti.

  • Mikail bey  (28.01.13 12:24:04)
mikail başgan birkaç yıl çalışmam yeterli olacak bana zaten, bir de sevgilim olmadan gitmek istemiyorum neden yazık edersin dedin izafi hocam? hem değişiklik benim için ayrı bir macera gibim.

  • bildigin emre  (28.01.13 12:36:24)
dostum sen bilirsin, ama sana tavsiyem yurt dışı denildiğinde her yere git. Hiçbir deneyim kazanmasan bile -ki Türkiye'dekinin on katını kazanırsın- ufkun açılır, farklı düşünmeyi öğrenirsin. Sevgilini götür o da görsün, o da farklı bakış açısı kazansın. İnşallah mümkün olur aileni de götürürsün, yeter ki bu boktan ülkede 5 kuruşa, insan muamelesi görmeden aptal gibi sürünmeyin, gidin kurtarın kendinizi.

izafi Rusya'da kızlar çok güzel, havuza bir bardak suyla girmek gibi bir şey yapıyorsun demek istiyor. O yüzden yazık edersin demi.
  • Mikail bey  (28.01.13 12:45:21 ~ 12:47:00)